Μετάβαση στο περιεχόμενο

AutoCad - 04.3 Εκτυπώσεις (Plotting - printing)


iovo

Recommended Posts

Μήπως υπάρχει ξεχασμένη πληροφορία σε Layers που ΔΕΝ φαίνονται αλλά τυπώνονται ; Μήπως το αρχείο περιέχει πληροφορίες σε "προσωρινό" Layer που κάποιος ξέχασε να απενεργοποιήσει την εκτύπωση ;

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο τη στιγμή αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αποθήκευση σε ένα backup και μετά κάνε χρήση της PURGE και ζήτα να "απαλείψει" όλα τα περιττά και μη χρησιμοποιούμενα στοιχεία του σχεδίου. Αν και αυτό δεν πετύχει , δοκίμασε να κάνεις export σε dxf και μετά να το φέρεις με την dxfin σε νέο καθαρό σχέδιο. Στη συνέχεια , απάλειψε τα περιττά με την PURGE , και αποθήκευσε. Αν η επανεκτύπωση δεν σε απαλλάξει και πάλι από τα περιττά διπλά γράμματα, στείλε μου το σχέδιο να το δω.

Link to comment
Share on other sites

Moνο σε αυτο το αρχειο το κανει...

Δοκιμασα και σε αλλα αρχεια και ειναι μια χαρα...

Σβήσε ένα απο αυτα ξαναγράφτο και δες αν στο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάτι μου φαίνεται σαν Annotation scale.. μήπως έχεις πειράξει κάτι εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει amali; Αν για παράδειγμα έχεις το γράμμα Α δύο φορές την μία πάνω στην άλλη το σβήνει; Μου φαίνεται πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

Γιάννης ακριβώς αυτό. Σβήνει τα διπλά αντικείμενα. Και μαλιστα οταν την επιλεξεις και επιλεξεις και τα αντικειμενα στο σχέδιο σου βγαινει ενα παράθυρο από το οποίο επιλέγεις αν θές να λάβεις υπ'οψιν αν τα αντικειμενα ανήκουν στο ιδιο layer.

Για το πρόβλημα του terry μάλλον ειναι τα annotation scales. Πρέπει να είχες ανοιχτό το λαμπάκι κάτω δεξιά που λεει automatically add scales to annotative objects... και να είχε άλλη κλιμακα στο νέο σχέδιο. Πρέπει πριν κάνεις την επικόλληση να σβήσεις το λαμπάκι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.