Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποσοστό ΚΗ ψηφίσματος και τρόπος πληρωμής


Recommended Posts

Στις παλιές πολεδομίες της "Νομαρχίας" ήταν 40%

Πλέον νομίζω πως παντού είναι 75%, αλλά παρ' τους και ένα τηλέφωνο για καλό και για κακό.

Link to comment
Share on other sites

Η εισφορά ΚΗ ψηφισματος υπολογίζεται 0,20*προυπολογισμο?(για προσθήκη β ορόφου Ηλιουπολη) και η εισφορά ΚΗ ψηφισματος πολεοδ. Γραφείο του δημου=40%*εισφορα ΚΗ ψηφισματος? 

Link to comment
Share on other sites

για το πρώτο ερώτημα ναι 2% επί του προϋπολογισμού του έργου της προσθήκης (με τιμή 45€ και όχι των 118 του ΤΕΕ)

αλλά για το δεύτερο το καλύτερο είναι  να απευθυνθείς στην ίδια την ΥΔΟΜ (νομίζω ότι υπάρχουν διαφορές ανά ΥΔΟΜ αν και στην πλειονότητα ισχύει το 75%)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα συνάδερφοι! Οι δήμοι πλέον εχουν ηλεκτρονικό λοφαριασμό κατάθεσης σε τράπεζα... μπορουμε να πλήρώσουμε τις κρατήσεις εκεί?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα συναδελφοι. Γνωρίζει κανένας με ποιο επισημο χαρτί αν υπαρχει μπορει να πληρωθει το ΚΗ 75%  και αυτο στη ΔΟΥ χωρις να πας στο Δημο?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλημέρα σας,

για τον Δημο Σαρωνικού που η αδεια θα βγει στο Μαρκοποτλο, ποσο ειναι το ποσοστό ΚΗ υπέρ Δήμου?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Καλημέρα,

σε βιοτεχνικό κτίριο που εκδίδω νέα άδεια πρώτη φορά μου ζητάνε μετά από έλεγχο:

1) το κτίριο έχει Η/Χ και στους πίνακες 1 και πίνακα 2 (στήλη 5) δεν υπάρχει υπολογισμός για Η/Χ, πως το δηλώνω;

2) Υ.Δ για πρώτη  άδεια στο αγροτεμάχιο ώστε να έχει απαλλαγή ΚΗ , υπάρχει κάποια νομοθεσία για το θέμα. 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.