Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστροφή φόρου εισοδήματος


Recommended Posts

Προφανώς δεν παίζει ρόλο. Δεν είναι δυνατό να μας παίρνουν με τη σειρά, καθώς δεν προσκομίζουμε τα δικαιολογητικά με τη σειρά, υπάρχουν διάφορες προθεσμίες υποβολής δηλώσεων κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπέβαλλα 20/04 μέσω internet, το εκκαθαριστικό έχει ημερομηνία 30/04 (πότε ήρθε δε θυμάμαι, αλλα μέσα στη βδομάδα πήγα τα χαρτιά μου)

 

Με είχε ειδοποιήσει φοροτεχνικός, την είχα ρωτήσει και παρακολουθούσε το ΑΦΜ μου και με ειδοποίησε για την ημερομηνία.

 

Το θέμα είναι ότι όπως μπηκαν θα φύγουν αρκετά μέχρι τέλους του μήνα, ΦΠΑ, ΟΑΕΕ, ΕΤΑΚ, λογαριασμοί

Link to comment
Share on other sites

Υπέβαλλα τέλη Απριλίου νομίζω, ήρθε εκκαθαριστικό μέσα Μαϊου και μου είπαν να πάω για έλεγχο. Πήγα τέλη Μαϊου για έλεγχο, και μέσα Ιουλίου πήγα εφορία να δω τι παίζει και μου λένε ακόμα δε τα τσεκάραμε εδώ που να τα στείλουμε και κάτω. Οπότε καλό Οκτώβρη να πω;

 

Κανείς;

 

Επίσης την επιστροφή θα πρέπει να πάω στην εφορία για να μου δώσουν κάτι να την εισπράξω ή θα μου αποσταλλεί όπως το εκκαθαριστικό;

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή, οι απαντήσεις υπάρχουν πιο πάνω...

 

1. Θα σου έρθει ταχυδρομικά ξεχωριστό σημείωμα για να εισπράξεις την επιστροφή. Αν έχεις δηλώσει τραπεζικό λογαριασμό, πρώτα θα σου βάλουν τα λεφτά και μετά θα σου έρθει το σημείωμα ότι στα έβαλαν.

 

2. Γενικά αποφεύγουμε να πηγαίνουμε στην εφορία χωρίς ιδιαίτερο λόγο.

 

3. Υπομονή...;)

Link to comment
Share on other sites

2. Γενικά αποφεύγουμε να πηγαίνουμε στην εφορία χωρίς ιδιαίτερο λόγο.

 

 

Αυτό να το κάνουμε σημαία. Δεν πατάμε εκεί και δεν την ψάχνουμε με μαγκιές.

Υπάρχει το τηλέφωνο, ρωτάμε:

- Τι γίνεται με τον έλεγχο μου, θέλετε κάτι από εμένα;

- Όχι δε θέλουμε,

- Σας ευχαριστώ πολύ, καλή σας μέρα.

Link to comment
Share on other sites

LOL

 

Σημερα πήγα από την εφορία να καταθέσω κάτι συμφωνητικά, και στην αθώα μου ερώτηση: "Τι θα γινει με τις επιτροφές", με ενμέρωσαν για Αρχες Αυγούστου...

(ΔΟΥ: ΙΖ ΑΘΗΝΩΝ)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.