Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2008)


Recommended Posts

το προγραμμα κλεινει αναλογα με τις περιοχες! ετσι ειχα μαθει και εγω!

στην περιπτωση μου (αγια παρασκευη) προφανως ετρεχε ακομη!

ισως να προλαβα και οριακα...δεν ξερω...

παντως και εγω μονοςμου εβγαλα ακρη μια και δεν μπορεις να στηριζεσαι στους υπαλληλους...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 821
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

03/03/2009

 

Επιχορήγηση 6.000 νέων επιστημόνων από το υπ. Απασχόλησης

Με απόφαση που υπέγραψε σήμερα, Τρίτη, η υπουργός Απασχόλησης και Κοινωνικής Προστασίας κ. Φάνη Πάλλη- Πετραλιά, εγκρίθηκε η υλοποίηση προγράμματος επιχορήγησης 6.000 νέων ελευθέρων επιστημόνων για την επαγγελματική τους αποκατάσταση.

 

Σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση, το πρόγραμμα προσφέρει ποσό επιχορήγησης 15.000 ευρώ ανά άτομο και αφορά σε νέους γιατρούς, οδοντιάτρους, κτηνιάτρους, φαρμακοποιούς, δικηγόρους και μηχανικούς απόφοιτους Πανεπιστημιακών και Πολυτεχνικών Σχολών.

 

kathimerini.gr

Link to comment
Share on other sites

Και γω πιστεύω ότι μέχρι τέλος του μήνα θα έχει πάει στους κατά τόπους ΟΑΕΔ... Άντε επιτέλους...

Link to comment
Share on other sites

Στις διάφορες ιστοσελίδες που διάβασα..λέει υποχρεωτικά πρέπει να έχεις κάνει έναρξη μετά απο 2 Ιανουαρίου 2009. Δηλαδή εμείς που κάναμε έναρξη το 2008 το χάσαμε; Παιδιά είναι πολύ σημαντικό το θέμα...15.000€. Πρέπει να κινηθούμε; Τελικά στάλθηκε η διαμαρτυρία στον συνήγορο του πολίτη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τα νομικα απο αυτα..αλλα δεν ξερω αν θα γινει κατι με τις διαμαρτυριες..Γιατι σου λεει κυριε, το 2008 δεν ειχαμε λεφτα να κανουμε το προγραμμα , τι να γινει τωρα?Και αποφασισαμε να το κανουμε το 2009 λογω της μεγαλης ανεργιας απο την κριση....

Δηλαδη εν τελη, θελω να πω, πως αν θελουν οπωσδηποτε να μη βαλουν το 2008 μεσα μπορουν να το στηριξουν φανταζομαι...Αρα το θεμα ειναι να πιεστουν να θελουν..απο συλλογους κτλ...Η καταγγελια δεν ξερω αν θα κανει κατι..Εκτος και λεει καπου πως πρεπει να γινεται καθε χρονο αυτη η φαση.....

Και κατι ακόμα, σαν απορια...Νοικιαζεις χώρο πριν εγγριθει η αιτηση σου?και μετα τι? Αν δεν εγκριθει μενεις μ******?Γενικα γιατι παλι μου μυριζει βυσμα κτλ οπως παντα στην Ελλαδα?λολ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.