Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαλλάσσονται από τον ΦΠΑ 450.000 μικρές επιχειρήσεις - Μέχρι την ερχόμενη Δευτέρα η υποβολή των δηλώσεων


Engineer

Recommended Posts

Γιατι η απλή απόδειξη δεν εκπίπτει;

Δεύτερον πλήρωσα στις 24/12 100€ παράβολο ανανέωσης εν.επ αυτο περναει κάπου γιατι δεν μου φάνηκε να ήξερε με το διπλό τύπο που της πηγα

Ναι, απόδειξη μέχρι 100€.

Στις δαπάνες μη υποκείμενες σε Φ.Π.Α..

Link to comment
Share on other sites

Το παραβολο δεν περναει στα εξοδα γιατι οι αλητες στο βγαζουν σαν ωφειλη στη δου αν ηταν οπως η συνδρομη του τεε θα πςρναγε

Βαφτισανε τη συνδρομη παραβολο

Link to comment
Share on other sites

Το παραβολο δεν περναει στα εξοδα γιατι οι αλητες στο βγαζουν σαν ωφειλη στη δου αν ηταν οπως η συνδρομη του τεε θα πςρναγε

Βαφτισανε τη συνδρομη παραβολο

 

Εγω το εχω περασει κανονικα.

Με τη συμφωνη γνωμη του λογιστη μου.

Link to comment
Share on other sites

μην εχετε υποδειγματα ΥΔ απο εδω

 

πατε στην εφορια σας......... και οτι σας πουν

 

εμενα δε ζηταγε καν και μου την τσιμπησαν "μιας και την εφερες"

ασε που χε αλλο κειμενο και στη δικη μου δεν ειχαν καν υποδειγμα

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να ζητάω τιμολόγιο για να εκπίπτει απο το φορολογητέο εισόδημα. Γιατι η απλή απόδειξη δεν εκπίπτει;

 

Συνεχίζουμε να ζητάμε τιμολόγια από προμηθευτές μας όταν πρόκειται για επαγγελματικά έξοδα, όπως κάναμε παλιά. Οι αποδείξεις που αναφέρθηκαν πιο πάνω περνούν στα έξοδα μέχρι 100€ έκαστη μεν, αλλά δείτε και το σχετικό θέμα στο φόρουμ για τις λεπτομέρειες.

 

Νέο: ΠΟΛ 1007/2015

Όσοι εντάσσονται στη ρύθμιση περί ΦΠΑ δεν υποχρεούνται ούτε στην ενημέρωση των βιβλίων εσόδων-εξόδων

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Συνεχίζουμε να ζητάμε τιμολόγια από προμηθευτές μας όταν πρόκειται για επαγγελματικά έξοδα, όπως κάναμε παλιά. Οι αποδείξεις που αναφέρθηκαν πιο πάνω περνούν στα έξοδα μέχρι 100€ έκαστη μεν, αλλά δείτε και το σχετικό θέμα στο φόρουμ για τις λεπτομέρειες.

 

Νέο: ΠΟΛ 1007/2015

Όσοι εντάσσονται στη ρύθμιση περί ΦΠΑ δεν υποχρεούνται ούτε στην ενημέρωση των βιβλίων εσόδων-εξόδων

 

Δηλαδή μπορούμε αφού δεν διατηρούμε βιβλία εσόδων - εξόδων να μην πληρώνουμε καν λογιστή για αυτή τη δουλειά..?? Τέλειο..αν ισχύει στην πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Το παραβολο δεν περναει στα εξοδα γιατι οι αλητες στο βγαζουν σαν ωφειλη στη δου αν ηταν οπως η συνδρομη του τεε θα πςρναγε

Βαφτισανε τη συνδρομη παραβολο

 

Οπως και να το ονομάσεις αποτελεί δαπάνη εκπιπτομενη στη φορολογία εισοδήματος.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.