Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο νομοσχέδιο για τα αυθαίρετα


ΥΔΡΑΙΟΥ ΝΤΙΝΑ

Recommended Posts

Εγω Δηλωσεις Ν4178 δεν κυνηγαω....

Και πώς να κυνηγήσεις??? Οταν εμένα προσωπικά υπάρχει κόσμος απο τον περασμένο Αυγουστο που ερχεται και με 

ρωτάει αν βγήκε ο νέος νόμος......Και όταν τους εξηγώ ότι το ότι λέει η τηλεόραση μπορεί εν τέλει να είναι παπαρδολογία

μου λένε αστο και βλέπουμε....Και εδώ δε φταίει ο αυθαιρετούχος...Και γω στη θέση του το ίδιο θα έλεγα...

 

Παρόλαυτα, το εφκα να πληρώσουμε για να δείξουμε καλή αγωγή ώς κλάδος μπας και πάρουμε κανα δανεικό απ έξω.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καποιοι συναδελφοι βαζουν αφισες, ταμπελες, αγγελιες ή ζητανε αμοιβες 500Ε και κατω.

Αλλοι παλι δηλωνουν τα παντα ολα, ριχνουν τα προστιμα για να ευχαριστησουν τον πελατη και εχει ο θεος.

Εγω δεν κανω κατι απο τα παραπανω.

 

Τουλαχιστον εδω, αυτοι που εχουν πολλες δηλωσεις του Ν4178, "κατι κανουν".

Αυτη ειναι η εντυπωση που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Και γι' αυτούς μιλάγαμε προηγουμένως.....

 

Το μόνο που μπορούμε σήμερα να πούμε είναι "...άφες αυτοίς ου γαρ οίδασι τι ποιούσιν" και να ευχόμαστε να μην "συναντηθούν οι δρόμοι μας", διότι προσωπικώς σε "συνάδελφο" που "χαλάει την πιάτσα" και το γνωρίζω ή το μαθαίνω ....δεν πρόκειται να χαριστώ!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Και γι' αυτούς μιλάγαμε προηγουμένως.....

 

Το μόνο που μπορούμε σήμερα να πούμε είναι "...άφες αυτοίς ου γαρ οίδασι τι ποιούσιν" και να ευχόμαστε να μην "συναντηθούν οι δρόμοι μας", διότι προσωπικώς σε "συνάδελφο" που "χαλάει την πιάτσα" και το γνωρίζω ή το μαθαίνω ....δεν πρόκειται να χαριστώ!!!

 

Εγω προτιμώ να δουλεύω απ το να ονειρεύομαι να εκδικηθώ τον οποιονδήποτε. Αν δεν πατάει πελάτης στο γραφείο μου, θα βρω κάτι άλλο να κάνω, αλλα κακιά δεν θα γίνω σε κανένα.

 

Ακόμα κι εσένα αν σε πετύχω δεν θα κάνω κάτι να σου ρίξω το  τουπέ. Θα κοιτάξω να βοηθήσω όπου μπορώ.

 

Είναι επιλογή που έκανα απο την αρχή της σταδιοδρομίας μου και δεν λέω τώρα να αλλάξω για κανένα. Προτιμώ να αλλάξω επάγγελμα απ το να γίνω κατίνα.

Edited by μαρικα
Link to comment
Share on other sites

 O Iασονας δεν μιλησε για "εκδικηση".

Οταν θα κληθεις να πεις τη γνωμη σου και να πληρωθεις για αυτην, δεν μπορεις να "βοηθας" το συναδελφο που εκανε τη μλκ.

Αυτος σου πηρε τη δουλεια και θα σου παρει και την επομενη..

 

Δυστυχως, μια χαρα τα λεει ο Ιασονας, στο κομματι αυτο..

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Μήπως λίγο με τα αρχεια προτρέχουμε γενικά; ο 4178 δεν έχει θέματα αντισυνταγματικοτητας, για ποιο λόγο να επιβάλλουν μεταφορές; και για τα στατικά που φοβόμαστε πολλοί με βάση το προσχέδιο κλπ, λογικά η θα την πατήσουν όλοι του 4178 η κανείς. Για αρχεία αποκλείεται να μη δώσουν 2-3 μήνες έστω (άσε που κανονικά ειναι το 18).

Εγώ ανησυχώ : Α γενικά για το αν πρέπει να τις κλείσω η όχι;πως θα αποφασίσω τι ειναι καλύτερο για τον πελάτη αφου δε ξέρω τα δεδομενα;

Β Για το κενό που θα προκύψει ενδεχομένως για κάποιους μήνες (γιατί άλλο να ψηφιστεί ο νόμος και άλλο να λειτουργεί πλήρως το σύστημα με τις αλλαγές τελευταίας στιγμής που θα γίνουν στη Βουλή κλπ κλπ )

Edited by sarcs
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Για το "κενό" μην ανησυχείτε. Υπάρχει τρόπος να λειτουργεί το σύστημα

Δεν θα επιτρέπεται νέα υπαγωγή, αλλά οι ήδη εισηγμένες θα μπορούν να είναι "σε επεξεργασία"

Όσο για το τι είναι προτιμότερο για τον πελάτη, αφού δεν ξέρουμε ακόμη, ας μην αγχωνόμαστε. 

Δεν είναι δουλειά μας οι προγνώσεις.

Έτσι κι αλλιώς, όλοι ελπίζουν σε κάτι καλύτερο με το νέο νόμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 Δυστυχώς η ιστορία έχει αποδείξει οτι αντί να βελτιώνεται πα΄ντα τα κάνουν σαλάτα,γιατί η κάθε ''επιτροπή'' πράττει λές και η κατάσταση που επικρατεί στην χώρα μας παραπέμπει σε χώρα του Ευρωπαϊκού Βορρά (απο νοοτροπία έως οργάνωση) μη ακούγοντας εμάς (την πιάτσα εν ολίγοις) απλά και μόνο για λόγους εγωισμού και πολιτικάντζας! 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Για το "κενό" μην ανησυχείτε. Υπάρχει τρόπος να λειτουργεί το σύστημα

Δεν θα επιτρέπεται νέα υπαγωγή, αλλά οι ήδη εισηγμένες θα μπορούν να είναι "σε επεξεργασία"

.

 

 

Δεν ειναι τοσο απλο, διοτι πρεπει να μπορουν να γινουν νεες δηλωσεις, ωστε να εκδιδονται βεβαιωσεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.