Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δωρεάν υπολογισμός αμοιβής μηχανικών και δημιουργία xml


Gousgounis

Recommended Posts

Συγχαρητήρια Gousgounis.Πολύ καλή η ιστοσελίδα σου. Θα ήθελα να σε ρωτήσω εαν υπάρχει διαθέσιμος κάποιος οδηγός συμπλήρωσης βήμα-βήμα για τις ελάχιστες τιμές για τη σύνταξη του προυπολογισμού. Κάνω προυπολογισμό για νέα οικοδομή (εκτός Αττικής) για πρώτη φορά.:lol: Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 705
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι δεν έχω ετοιμάσει κάποιον οδηγό, αν και το πρόγραμμα έχει γραφτεί με σκοπό να είναι όσο το δυνατόν απλό και άμεσο στη χρήση.

Όλα εισάγονται σε μία οθόνη. Επιφάνειες αριστερά, κατηγορίες μελετών και μηχανικός στον οποίο χρεόνονται δεξιά και επιπλέον προαιρετικά στοιχεία για το xml κάτω (μηχανικοί - ιδιοκτήτες - έργο κτλ). Υπάρχει μία σύντομη βοήθεια εάν κάνεις κλικ στο κουμπί με το ερωτηματικό.

 

Αν χρειαστείς επιπλέον βοήθεια, γράψε συγκεκριμένα τι χρειάζεσαι και θα σου απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Changelog 13/8/2011

Fixed! Ανάκτηση έργων που περιέχουν στον τίτλο ειδικούς χαρακτήρες όπως (").

Fixed! Αρχείο XML στο οποίο συμμετέχει μηχανικός μόνο για εργασίες τοπογραφικού αδείας.

(πρέπει να καλύπτει και την περίπτωση του σφάλματος που ανέφερε ο sundance)

Fixed! Μόνο για τοπογραφικό δεν υπολογίζεται η εκτός έδρας προσαύξηση 2000λ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Changelog 25/8/2011

 

Added! Οι εκτυπώσεις γίνονται και μέσω αρχείων pdf

Added! Εμφάνιση αναλυτικών υπολογισμών μελετών και επιβλέψεων.

Added! Επιλογή για δωρεά μέσω paypal

Update! Νέα ποσοστά εισφορών ΙΚΑ

Fixed! Κατεδάφιση: Ανάκτηση μελετών κατεδάφισης, εμφάνιση ΦΠΑ στο συνολικό κόστος και υπολογισμός ενσήμων με Πιν.1 ΙΚΑ

Added! Επιλέξιμη αποθήκευση στοιχείων για όλους τους μηχανικούς στην προσορινή μνήμη του browser

Fixed! Χρήση καρτελών και μικροβελτιώσεις στην εμφάνιση

Fixed! Βελτίωση συμβατότητας με Internet Explorer 6+. Πλέον η χρήση του ενδίκνειται, ιδίως της έκδοσης 9 που υποστηρίζει CSS3.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συγχαρητήρια κι από εμένα συνάδελφε. Μια επισήμανση: για αρχιτεκτονική μελέτη κατηγορίας 1 δίνει το κ=0,08 αντί για 0,80.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τυπογραφικό λάθος μεν, όμως αρκετά σοβαρό ώστε να επηρεάζει την αμοιβή μελέτης αρχιτεκτονικών έστω κατα 0,72%!

Διορθώθηκε. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η δουλειά σου και σε ευχαριστώ , γιατί το έχω χρησιμοποιήσει. Και για να σε φτιάξω λίγο , έχω πάει και σε πολεοδομία που μου έκαναν υπολογισμό από το πρόγραμμα σου!

Link to comment
Share on other sites

Αν το καλοσκεφτείς θα μπορούσε ο φοροτεχνικός της πολεοδομίας να υπολογίζει μαζί με τον μηχανικό επιτόπου τις αμοιβές και απλά να σημειώνει στο φύλο ελέγχου το tinyURL μέχρι να του φέρει ο μηχανικός τα υπογεγραμμένα έντυπα, τα έντυπα του ΤΕΕ και τα διπλότυπα.

Ούτε κίνδυνος απο ιούς, ούτε αρχεία σε CD, ούτε χαμένα αρχεία λόγω αλλαγή υπολογιστή κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε τα θερμά μου συγχαρητήρια!!! Ως νέος μηχανικός, άρχισα σήμερα να πειραματίζομαι με το πρόγραμμά σου βάζοντας ως μελέτες, εργασίες της σχολής. Και πάλι συγχαρητήρια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.