Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

Αυθαίρετη βίλα εκτός σχεδίου η νόμιμη 1400 + κάποια άλλα...

Ξεμπάζωμα υπογείου 1,5 μέτρο χώμα 1400 + κάποια άλλα...

 

Ωραία...λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Ρεεεεεε αυτοί τα ανέβασαν κι άλλο!!!! Τα πήγαν 1+1+1.5+1= 4.5 μέρες από 4 που ήταν!!!!!

 

Ευτυχώς... γιατί τα 1400 + ΦΠΑ που ζήτησα για έναν κλειστό η/υ χώρο μου είχαν φανεί λίγα. Πού να ανεβαίνω με τις σκάλες στον 5ο όροφο... Τώρα θα ζητήσω 1575 (1940 με ΦΠΑ). Μια χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

ανσασερ δεν εχει?

 

μην ξεχνας αποτυπωση η/χ αν ειναι 15 τ,μ επι 3 ευρω αλλα 45 ευρω

 

αντε κατι γινεται.....

 

φυσικα δεν μας ειπαν ο οπτικος ελεγχος ειναι 1 ημερομισθιο τι ειναι? και τελικα θελουν 2 υπογραφες 1 πμ και 1 μηχ η μονο ΠΜ?

Link to comment
Share on other sites

Κααααλα.. Καποιος συναδελφος ειπε οτι θα ασχοληθει απο το τελος του μηνα και μετα με τα αυθαιρετα.. Βλεπω να γινομαστε δυο..

Link to comment
Share on other sites

Προβλέπεται κάποια αμοιβή μηχανικού αν ο ιδιοκτήτης αποφασίσει να μην προχωρήσει στην ρύθμιση;

 

Ως σήμερα εκδήλωσαν το ενδιαφέρον τους σε μένα 6 πελάτες με αυθαίρετα. Στους 4 από αυτούς που πήγα ήδη για συζήτηση, ενημέρωση περι διατάξεων του νόμου, αυτοψία, μέτρηση, έλεγχο σχεδίων και υπολογισμό του προστίμου (περίπου 4 εως 8 ώρες εργασίας έκαστος μαζί με τις μετακινήσεις), μόλις τους ανακοίνωσα το ύψος του προστίμου (και χωρίς μάλιστα να εισέλθω και στο ζήτημα της αμοιβής μηχανικού, που μέχρι και εχθές δεν είχε ξεκαθαρίσει απο ΤΕΕ) εισέπραξα αρνητική απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα κανεις αφου παρεις καποια προκαταβολη......ηδη εχω αρχισει και φορτωνω που περνουν τηλ ρωτανε κατι και μετα ευχαριστω και τελος ''.....

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι το επαγγελμα μας δυστυχως παιδες...

Θα κανεις και καποια πραγματα για την ψυχη της μανας σου....

Δε με χαλαει εμενα αυτο, γι αυτο οποιος ειναι να προχωρησει μαζι μου, ξερει το υψος του προστιμου που προκειται να πληρωσει, εστω και κατ εκτιμηση εξ αρχης, οπως και το ποσον που πρεπει να μου πληρωσει ως αμοιβη...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.