Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

Δ.Κ. κάνουμε εφόσον το οικόπεδο είναι άρτιο και οικοδομήσιμο. Είτε στον κανόνα είτε κατά παρέκκλιση? Άρα στα εντός σχεδίου σε κάθε περίπτωση κάνουμε Δ.Κ., θεωρώντας εγγραφή 5x10 κτίσματος του άρθρου 25 αν θυμάμαι καλά? Άρα πολύ ελάχιστες θα είναι οι περιπτώσεις που δεν είναι άρτιο έστω και με αυτήν παρέκκλιση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου ανέφεραν πως στις επόμενες ημέρες πρέπει να υποβληθούν τα στοιχεία των τακτοποιήσεων που έχουν μπιε σε ολοκληρωμένη υπαγωγή. Ψάχνω αλλά δε βρίσκω κάτι που να το επιβεβαιώνει...ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου ανέφερε και τι; Όχι ράδιο αρβύλα συνάδελφοι όπως στο Στρατό!

Αφού η υποβολή σχεδίων και εγγράφων έχει παράταση έως 30/9 ίσως να είναι άκυρο αυτό που μας μετέφερες.

Link to comment
Share on other sites

Μου ανέφεραν πως στις επόμενες ημέρες πρέπει να υποβληθούν τα στοιχεία των τακτοποιήσεων που έχουν μπιε σε ολοκληρωμένη υπαγωγή. Ψάχνω αλλά δε βρίσκω κάτι που να το επιβεβαιώνει...ξέρει κανείς κάτι?

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο!

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που εγώ άκουσα στις μεσημεριανές ειδήσεις ως ρεπορταζ , όχι επίσημη ανακοίνωση ΥΠΕΚΑ , είναι ότι έως το τέλος της εβδομάδας θα ανοίξει το σύστημα και όσες δηλώσεις είναι σε οριστική υποβολή θα πρέπει να υποβάλλουν τα δικαιολογητικά έως τέλος Μαίου.

 

Ξαναλέω , είναι δημοσιογραφικό ρεπορταζ όχι επίσημη ανακοίνωη ΥΠΕΚΑ.

 

Αλλά καπνός χωρίς φωτιά δεν γίνεται...

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ξέρω απλώς πελάτης μου ανέφερε πως άκουσε αυτό το πράγμα στην τηλεόραση. Δε χρειάζεται να υπερβάλλουμε στις αντιδράσεις μας. Μετέφερα κάτι που μου είπαν και μάλιστα είπα πως δεν προκύπτει κάτι τέτοιο από πουθενά. Ρώτησα απλώς αν και κάποιος άλλος είχε ακούσει κάτι αντίστοιχο....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στη ΝΕΤ δεν έχουν διαβάσει ότι υπάρχει παράταση έως τέλη Σεπτεμβρίου και έχουν μείνει στην τότε λήξη που ήταν τέλη Μαΐου?

Link to comment
Share on other sites

Το άκουσα και εγώ στη ΝΕΤ.Αλλά είναι παραλογο να υποβληθούν σε δέκα ημέρες τα δικαιολογητικά. Και για ποιό λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.