Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  Σίτες ...

***mea culpa. (+1 tsx)

To σύνηθες είναι σίτα αλλά το σήτα πρέπει να είναι ορθότερο γιατί δεν είναι ξένη λέξη αλλά προέρχεται  από το αρχ. σήθω = κοσκινίζω

Spy και εγώ σίτα το ξέρω. Το είδα στον οδηγό σήτα και το έγραψα έτσι :smile:

Πάντως, όντως δεν πρέπει να εννοεί τις σίτες που λέμε εμείς, αλλά όπως και να έχει, στις δικές μου περιπτώσεις έχουν περάσει όποτε τις δήλωσα σαν παρέμβαση.

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από μένα! Ηθελα να ρωτήσω σε οροφοδιαμέρισμα τελευταίου ορόφου διώροφης οικοδομής του 1957  με ανεπαρκή θερμομόνωση δώματος (σκυρόδεμα με ελαφρόπετρα και μαλτεζόπλακες), θεωρώ U=0.95 είναι  επιλέξιμη η  μόνωση δώματος ώστε να έχω U=0.45 (ζώνη Β) ?

Είναι επιλέξιμη χωρίς πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με υπαγωγή στο πρόγραμμα για κατοικία με τακτοποιημένους χώρους (με 4014) μετά την απόφαση του ΣτΕ? Πελάτης μου πήγε να ρωτήσει στην ΕΤΕ για να υπαχθεί στο πρόγραμμα και του έριξαν άκυρο για αυτόν το λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με υπαγωγή στο πρόγραμμα για κατοικία με τακτοποιημένους χώρους (με 4014) μετά την απόφαση του ΣτΕ? Πελάτης μου πήγε να ρωτήσει στην ΕΤΕ για να υπαχθεί στο πρόγραμμα και του έριξαν άκυρο για αυτόν το λόγο.

!!! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Στα πλαίσια του εξοικονομώ θα μπει λεβητάκι ΦΑ σε διαμέρισμα. Φαντάζομαι ότι η σύνδεση με τη ΔΕΠΑ δεν επιδοτείται, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Τα δομικά στοιχεία (διαφανή, αδιαφανή) πρέπει τελικά να τηρούν τα όρια της παρ2, αρ8 του ΚΕΝΑΚ η αποτελεί απλώς μία "επισήμανση" του προγράμματος;

Link to comment
Share on other sites

@sagiasd

Δεν είναι απαραίτητο.

 

Edit!

Επειδή σίγουρα θα έχει συζητηθεί. Τι γίνεται για την τροποποίηση του τζακιού σε ενεργειακό όταν υπάρχει και άλλο συστημα θέρμανσης σε ενα διαμερισμα (υπάρχει ατομικός λέβητας αερίου).

Εχω την εντύπωση οτι δεν μπαίνει επειδή θεωρείτε δευτερεύον αλλα ας μου πει κάποιος που θυμάται απο παλαιότερες συζητήσεις.

Ευχαριστώ!

Edited by qwert
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.