Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θα δοθεί παράταση στην ισχύ του 4014;


Θα δοθεί παράταση στον 4014;  

177 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Θα δοθεί παράταση στην ισχύ του 4014;

    • NAI
      68
    • OXI
      109
  2. 2. Θα δοθεί παράταση στην υποβολή της β' φάσης του 4014;

    • ΝΑΙ
      121
    • ΟΧΙ
      56
  3. 3. Θα δημοσιευτεί σε ΦΕΚ ο νέος νόμος μέσα στο ερχόμενο Ιούνιο;

    • NAI
      75
    • OXI
      102


Recommended Posts

Κάνε αναζήτηση στο site του ΤΕΕ το έγγραφο με τίτλο "Διευκρινίσεις σε θέματα Διαχείρισης Δηλώσεων – Βεβαιώσεων ν. 4014/2011" και θα το βρεις.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 136
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο Κομφούκιος εκτός των υπολοίπων ήταν και πάρα πολύ καλός ψαράς.

Πήγαινε σχεδόν καθημερινά για ψάρεμα, με στόχο με την ψαριά του, να ταΐζει την οικογένειά του.

Μια ημέρα γυρνώντας από το ψάρεμα κάποιος ζητιάνος του ζήτησε λίγα ψάρια για να ταΐσει κι εκείνος τη δική του οικογένεια.

Ο Κομφούκιος δεν του έδωσε....

Την επόμενη ημέρα τον πήρε μαζί του στο ψάρεμα και τον έμαθε να ψαρεύει!!!

 

Γειά σου φίλε Didonis....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να κανω και εγώ μια ερώτηση, μήπως και κάποιος από εσάς διαθέτει μαντικές ικανότητες και ξέρει κάτι (με αυτό το κράτος που μπλέξαμε!). Αφορά την Β' φάση, ας πούμε ότι τελειώνει ο 4014, και βγαίνει ο καινουριος νόμος, και δεν έχω κανει ολοκληρωμένη υπαγωγή στον 4014, και ουτε καν έχω ετοιμάσει σχέδια για να είμαι έτοιμη τον Σεπτέμβρη, μπορώ για να παρω παράταση λέτε, στην Β' φάση να τους μεταφέρω όλους στον καινούριο νόμο? - γεννάω τον Αύγουστο- και επεσε και αυτό μαζί. Δεν πίστευα αλήθεια οτι θα σταματήσουν το 4014 και το αμέλησα, δεν είχα και κάτι επείγον. Τι να κάνω τώρα δεν είμαι σίγουρη, να τρέξω σαν τον Βέγγο να μαζέψω τα πάντα για να φτάσω στην ολοκληρωμένη υπαγωγή μέχρι τον Σεπτέμβρη ή να κάνω τον σταυρό μου και να περιμένω κανά θαύμα να γίνετε αυτή η μεταφορά δεδομένων στον καινουριο νόμο χωρίς συνέπειες και η Β' φάση να είναι αργότερα?

Link to comment
Share on other sites

Σμαρώ ακόμα και αν ισχύσει το σενάριο που αναφέρεις, η μεταφορά στον νέο νόμο δεν θα είναι χωρίς συνέπειες... Θα χρειαστεί να επανυπολογίσεις τα πρόστιμα και σε πολλές περιπτώσεις θα βγουν μεγαλύτερα... Οπότε θα πρότεινα να τρέξεις όσο μπορείς τώρα (μην το παρακάνεις όμως, είσαι και στον 7ο.....) και από Σεπτέμβρη να χαίρεσαι ήρεμη το νέο μέλος :)

Link to comment
Share on other sites

μεσω explorer.

Είσαι Θεός!! :)

 

εδιτ: Δυστυχώς, η Θεική σου δύναμη κράτησε μόνο για μία δήλωση...Μπλόκαρε και ο explorer.... :(

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Σμαρώ ακόμα και αν ισχύσει το σενάριο που αναφέρεις, η μεταφορά στον νέο νόμο δεν θα είναι χωρίς συνέπειες... Θα χρειαστεί να επανυπολογίσεις τα πρόστιμα και σε πολλές περιπτώσεις θα βγουν μεγαλύτερα... Οπότε θα πρότεινα να τρέξεις όσο μπορείς τώρα (μην το παρακάνεις όμως, είσαι και στον 7ο.....) και από Σεπτέμβρη να χαίρεσαι ήρεμη το νέο μέλος :)

Μην αγχώνεσαι, δεν κάνει καλό! Και εγώ που αγχωνόμουν και στις δύο εγκυμοσύνες ούτε περισσότερα χρήματα πήρα και φυσικά ούτε ένα ευχαριστώ από τους αγαπητούς πελάτες!

Γένναγα Δευτέρα και την Κυριακή δούλευα μέχρι το βράδυ... Εξάλλου δεν φταις εσύ που ψηφίζεται νέος νόμος, εσύ την δουλειά σου την έχεις κάνει και είχες περιθώριο έως 30-09-2013

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να τα ολοκληρώσεις μέχρι 30.9.

Δεν θα δοθεί παράταση στη β' φάση του 4014.

Το να τα πας στον νέο νόμο θα απαιτεί νέα διαδικασία (χρονοβόρα, κοστοβόρα κ.λπ.).

 

Καλή ....λευτεριά!!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.