Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυθαίρετα: Το πλήρες κείμενο του νέου Ν/Σ


Engineer

Recommended Posts

Σωστός ο Greenick (με κάποιες ψιλοδιορθώσεις ως προς τα όρια), διότι ενός κακού μύρια έπονται.

Σε επόμενη ντροπολογία θα επιτρέπεται μόνο σε τοπογράφους να συντάσσουν τοπογραφικά, και πάει λέγοντας. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δεν έχω link,είδα όμως live τη συζήτηση.Δύο βουλευτές ήθελαν να αποσυρθεί και ο Καλαφάτης τους απάντησε οτι έχει ήδη αποσυρθεί.

Συνάδελφε imhotep καλώς ξεσηκώθηκαν όποιοι ξεσηκώθηκαν και αποσύρθηκε,για τον εξής και μοναδικό λόγο καταρχήν:

.Και πάλι όμως,αναλόγως της ειδικότητας να υπάρχει ένα όριο.Π.χ εγώ που είμαι Π/Μ δε θέλω αρχιτεκτονικά πάνω από 1000m2 δε με ενδιαφέρει,ούτε νομίζω οτι μπορώ να σχεδιάζω σωστά ξενοδοχεία κ.λ.π.Αλλά μη μου λες οτι δε μπορώ και μια μονοκατοικία-πολυκατοικία κ.λ.π.Αντίστοιχα σε στατικά,Η/Μ κ.λ.π

 

 Τρελό άγχος για να παρακολουθήσεις live τη συζήτηση.

Πάντως διαφωνώ για το όριο υπάρχουν ( ελπίζω ακόμη) βιοτεχνικά , κτηνοτροφικά μεταλλικά κτίρια > 1.000 μ2

@imhotep , ε όχι να κατηγορούμε τον Τσίπρα και για αυτό.

 

  Το νομοσχέδιο μπορεί να ψηφίστηκε αλλά νομίζω ότι θα έχει ισχύ από τη δημοσίευση του νόμου με ΦΕΚ.

Και επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να γίνεται διάκριση στις δηλώσεις του Ν.4014.

Link to comment
Share on other sites

.....

και νύχτα και από το λόμπι των ΑΜ. :smile:

(Χαβαλέ κάνουμε ok.?)

Γμτ αποκτήσαμε και λόμπi και είμαι πάλι στην απέξω… :sad:  :sad:  :sad:

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Γιά να δούν οι ειδικοί , τελικά τι ψηφίστηκε .

 

Τα χτεσινά πρακτικά είναι εδώ

 

http://www.hellenicparliament.gr/UserFiles/a08fc2dd-61a9-4a83-b09a-09f4c564609d/syne130801.doc

 

 

 

Τελικά δεν λένε και πολλά , μόνο σκυλοκαυγάδες έχουν .

Edited by BAS
Link to comment
Share on other sites

Θέμα αντισυνταγματικότητας του ν/σ για τα αυθαίρετα.......??? . :sad:

 

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/INFO_TEE/INFO_2013/aug_2013/NEWSLETTER20130801.pdf

 

Προφανώς κι αυτός ο νόμος σε 3 χρόνια από σήμερα θα έχει την τύχη του 4014......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.