Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α07] Αεροφωτογραφίες (α/φ) για απόδειξη παλαιότητας αυθαιρεσίας


Recommended Posts

καλα ολα αυτα....

 

και ισως και να βρεθει α/φ  μεσα στην "υποπτη περιοδο"

 

Ομως,

ο πελατης τι κατασκευασε   και  τι δηλωνει για τον χρονο κατασκευης

στο Ε9 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και σχετικά με τα παραπάνω :

συναδελφοι φιλος συναδελφος με ενημέρωσε ότι πελάτης του πρόσφατα αγόρασε από Αθήνα ΕΚΧΑ αεροφωτογραφία για ακίνητο στη Θεσνικη , της 24-6-2011!!

Μπορει κάποιος πιο ... κοντινός στην Αθήνα να το επιβεβαιωσει από κοντά ότι δίνει η ΕΚΧΑ τέτοια ημερομηνία,  και κυριως να ρωτήσει έχει καλυφθεί η χώρα ή τελος πάντων μεγάλο μέρος της, ή μόνο συγκεκριμένες περιοχές?

 

Γιατι από τηλεφώνου την ξέρουμε την απάντηση οι μακρινοί "έρευνα εξ αποστάσεως δε γίνεται πλέον κλπ κλπ κλπ".

 

Θυμάμαι ψάχνοντας πριν κλείσει ο ΟΚΧΕ, υπήρχαν αρκετές περιοχές της Θεσσαλονίκης (κυρίως ανατολικά) με α/φ τραβηγμένες ημερομηνίες Ιουνίου και Αυγούστου 2011.

Τυχαίνει απλώς να βγήκαν τότε για φωτογράφηση σε εκείνες τις περιοχές υποθέτω! ΝΑ έχει καλυφθεί όλη η χώρα, δύσκολο έως απίθανο το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

παλια ως ΟΚΧΕ οι α/φ ηταν τιμολεοντος βασσου 11-13. παρε ομως για σιγουρια τηλεφωνο πρωτα 211 1044682 νομιζω.

Edited by sarcs
Link to comment
Share on other sites

 η διεύθυνση όντως κάτι μου θυμίζει, πλατεία Μαβίλλη είναι κοντά.

Μετρό Μέγαρο μουσικής βολεύει.

Σε δέχονται κάποιες καθημερινές, καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο πρώτα επειδή δέχονται συγκεκριμένες ώρες.

Αιτήσαι, πληρώνεις και λίγο καιρό μετά σου την δίνουνε.

Link to comment
Share on other sites

Γραφείο Κτηματογράφησης Αθήνα (Πλατεία Μαβίλλη, Τιμολέοντος Βάσου 11-13, τηλ: 2111044682, 2111044688)


Αναζήτηση αεροφωτογραφιών – Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή 8:00-12:30


Παραλαβή καθημερινά (Γραφείο 302 – Γ όροφος)


Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει ΕΚΧΑ αν και πιο ακριβη (εννοειται ο πελατης την πληρωνει), την προτιμαμε, τουλαχιστον Χαλκιδικη και ΘΕΣΝΙΚΗ που δουλευω κυριως εγω η ΓΥΣ εχει σαφως υποδυεστερη ποιοτητα / αναλυση πιστευω.

Για εμας τους μακρινους ομως η ΕΚΧΑ δεν υφίσταται ως επιλογή αφου δε γινεται εξ αποστάσεως αιτηση για ερευνα πλεον (λες και εμεις δεν πληρώνουμε για τους μισθούς τους, εν ετει 2015..). πρεπει αν ξερεις ακριβως το προιον που θελεις για να παραγγειλεις απο μακρια.

 

ΥΓ η ΕΚΧΑ έχει και καποιες αποτυπωσεις για οικισμους (πάλι από το ίδιο τμήμα), εγώ έχω σωθεί σε 1-2 περιπτώσεις από κει. Παιρνεις ενα χαρτη δηλαδη που δειχνει το ακίνητο αποτυπωμενο αντι για Α/Φ.

Edited by sarcs
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.