Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α07] Αεροφωτογραφίες (α/φ) για απόδειξη παλαιότητας αυθαιρεσίας


Recommended Posts

Το google earth έχει παλιά του 2010 και μετά του 2013, οπότε δεν με καλύπτει στην περίοδο που θέλω εγώ. Αντίστοιχα και το κτηματολόγιο το οποίο όπως αναφέρει οι Α/Φ είναι της περιόδου 2007-9. Τι εννοείς για τις ιδιωτικές εταιρείες Χάιδω;

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογο πρόβλημα με τον Urehit έχω κι εγώ.

Πελάτης δεν μπορεί να θυμηθεί αν ανέγερση αυθαιρέτου έγινε προ ή μετά 28-7-2011.

Μου είπε να δω από google αλλά είναι του 2008 στην περιοχή.

Τι κάνουμε τώρα; Πώς να ξέρουμε αν αξίζει τον κόπο να προχωρήσω με τοπογραφικό, αγορά α/φ κτλ.;

Edited by Julius Caesar
Link to comment
Share on other sites

αυτος θυμαται και...παραθυμαται

 

απλα σε βαζει να ψαξεις για να δει αν υπαρχει περιπτωση να την γλυτωσει...

 

πες του

ή πας αθηνα και ψαχνεις και βρισκεις

 

ή το ψαχνεις με ιδιωτικη [300 + ΦΠΑ, δουλευουν με ντεμο και τετοια κολπα ζορικα...που δεν  τα ξερω...]

 

ή θα πει οτι εριξε την τελευταια πλακα στις 24/7/11

 

αλλα τον σεπτεμβριο το ειχε  ακομα  με τα καλουπια

γιατι ειχαν πιασει οι μουσωνες και δεν ειχε  στεγνωσει ακομα η πλακα.. :mrgreen: :mrgreen:

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

πόσο Θεός είσαι;

Εμένα ένας μου έλεγε το γνωστό παραμύθι για μία σοφίτα. (την έφτιαξα τον Ιούνιο και τέτοια)

Του δείχνω λοιπόν το γνωστό ge 2/8/11 με σηκώματα χωρίς στέγη, κι αρχίζει το άλλο παραμύθι (την πήρε ο αέρας και την ξαναέβαλα κλπ κλπ)

Του δείχνω και την επόμενη ge που έτυχε να είναι πολύ κοντινή (τέλη 11 ή αρχές 12)

και τότε πιάσαμε το γνωστό Ελληνικό ρεπερτόριο: "κι έλα μωρέ τώρα ποιος θα το κοιτάξει (ενώ είχε 3 μηνύσεις και καταγγελίες και εκθέσεις αυτοψίας)

και σιγά το θέμα την ώρα που οι άλλοι κάνουν σημεία και τέρατα, και δεν είδες στη Μύκονο τι γίνεται, και εγώ είχα βρει μηχανικό και πιο φτηνό

αλλά η γυναίκα μου επέμενε να έρθουμε σ' εσένα κλπ κλπ)

Κι όλα αυτά ενώ ήταν και πάνω σε ρέμα! Ρε ουστ!

Τελικά τον συνάδελφο που του το έκανε τον καλούν τώρα πειθαρχικό (αν προλάβουν και δεν πάρει σύνταξη)

Πήγαινε γυρεύοντας (γιατί του τα είπα και ήξερε)

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι είτε θυμάται είτε όχι, εγώ δεν πρέπει να βρω κάτι που να με καλύπτει για απόδειξη χρόνου κατασκευής; Γιατί το Ε9 γράφει μεν χρόνος κατασκευής 2011, αλλά δεν σε καλύπτει ότι είναι πριν τις 28/7.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τον συνάδελφο που του το έκανε τον καλούν τώρα πειθαρχικό (αν προλάβουν και δεν πάρει σύνταξη)

Πήγαινε γυρεύοντας (γιατί του τα είπα και ήξερε)

Άλλος ένας "προς σύνταξη" του οποίου η σφραγίδα μπήκε σε όποιο χαρτί πέρασε από μπροστά του και ΠΑΛΙ θα τη γλιτώσει!!!

 

Είμαι περίεργος να δω τώρα το πρόστιμο του αυθαιρέτου. Θα είναι ΤΜ * ΤΖ ??? χαχαχαχαχα!!!!!!

 

Το θέμα είναι είτε θυμάται είτε όχι, εγώ δεν πρέπει να βρω κάτι που να με καλύπτει για απόδειξη χρόνου κατασκευής; Γιατί το Ε9 γράφει μεν χρόνος κατασκευής 2011, αλλά δεν σε καλύπτει ότι είναι πριν τις 28/7.

Εφόσον έχεις τέτοια περίεργη περίπτωση, ναι, θα πρέπει να έχεις ισχυρό χαρτί στα χέρια σου. Αν όχι έναν Άσσο, έστω έναν Παπά!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.