Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Δε θα μαθουμε ποτε... Εμβαδομετρησα το διαμερισμα και οι αυθαιρεσιες μου βγηκαν 95τ.μ.  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 680
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απαράδεκτη αυτή τους η κίνηση πάντως.

Με πρόστιμο ΥΥ 1150 ευρώ, ζητάνε παράβολο 2.000 ευρώ.

 

Τι να πεις στον πελάτη μετά κι άντε να σε πάρει στα σοβαρά ότι το σύστημα τους είναι όπως είναι... (όσο πιο κόσμια γίνεται!)

Link to comment
Share on other sites

Εκει καλυπτεις, επικοινωνιακα, τα νωτα σου

Δε θα τον πεις πως το προστιμο ειναι 1150€ αλλα αυτος θα πληρωσει διχιλιαρο γιατι θα σε περασει για λαμογιο

 

Ενα νουμερο περιμενει να ακουσει ο ανθρωπος. Πες του εξ αρχης 2000 και καθαρισες...

 

Τι να κανουμε, εσυ φταις για τη μαλακια του συστηματος?

 

Καθε μερα μας επιβεβαιωνεται απο καθε μερια πως ο νομος ειναι καθαρα εισπρακτικος

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή και θα ...εκπέσει κι αυτός!!!! Έτσι κι αλλιώς οι ιδιοκτήτες δεν δηλώνουν με αυτόν!!!! Θα 'ρθει άλλος ...καλύτερος αργότερα!!! Έχει ο Θεός!!!! Εμείς απλώς δεν έχουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Καλά στην συγκεκριμένη περίπτωση έχω και διαμερισμάτωση και 1 λοιπή, οπότε πάει στα 2.100 το πρόστιμο.

Το θέμα είναι πως με το εφάπαξ θα πλήρωνε 1.700 και τώρα θα πληρώσει 2.000...

 

Από τη μεριά μου δεν μπορώ να κάνω κάτι ούτως ή άλλως.. Σε καλή μεριά του κράτους/δανειστών!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από τη στιγμή που εκδοθεί το παράβολο και το τέλος ανταπόδωσης, υπάρχει προθεσμία για την πληρωμή τους?

 

Όταν τα πληρώσει και εφ'όσον έχει επιλέξει εφ'άπαξ πληρωμή, πόσο καιρό έχει στη διάθεσή του για να εξοφλήσει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προέκυψε το εξής πρόβλημα:

Δήλωση του 4014 μεταφέρθηκε στον 4178. Έγιναν κάποιες αλλαγές στους συντελεστές και έκανα υποβολή. Δεν μου έβγαλε επιλογή για τρόπο πληρωμής και μου έβγαλε μηνιαίες δόσεις. Το υπόλοιπο του προστίμου ήταν 618ευρώ.

Υπαρχει κάποιος τρόπο να κάνω αλλαγή σε εφάπαξ με έκπτωση 20%??? 

Link to comment
Share on other sites

Στειλε mail στο [email protected] και ζητα να σου επιστρεψουν μια φαση τη δηλωση, τονιζοντας πως ειναι απο μεταφορα απο τον ταδε Α/Α του 4014 ωστε να αλλαξεις τον τροπο πληρωμης

 

Χρησιμοποιησε το επισυναπτομενο αρχειο word για να γραψεις ολα τα απαραιτητα στοιχεια και καντο copy-paste στο mail, μη στειλεις το αρχειο.

 

Ετσι μου το εστειλαν, ετσι στο περιγραφω

ΦΟΡΜΑ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ.docx

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.