Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α23] Σταυλικές - κτηνοτροφικές εγκαταστάσεις (δικαιολογητικά, πρόστιμα κ.τ.λ.)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 793
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6-2-2015 οχι του 2014

 

 

αληθεια που υπαρχουν ολες οι εγκυκλιοι του 4178? θελει πολυ διαβασμα το πραγμα και λεφτα τπτ...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία αυτοί οι παραγωγοί  που έχουν αριθμό εκμετάλλευσης από μητρώο Εκμ/λευσης αιγοπροβάτων , ανήκει η έκτασή τους και στο ΟΣΔΕ ? ή έπρεπε να προηγηθεί κάποια άλλη ενέργεια ή τι πρέπει να τους ζητήσω για να δω αν ανήκει η έκτασή τους στο ΟΣΔΕ , ίσως αυτό που αναφέρει σαν δικαιολογητικό β) αντίγραφο ενιαίας αίτησης ενίσχυσης ? Για βοηθήστε συνάδελφοι ... και φυσικά ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Έχουν εγγραφή στο ΟΣΔΕ, από όπου μπορείς να πάρεις αντίγραφο αυτής. Εμένα μου το έδωσαν με τηλεφωνική έγκριση απο τον κτηνοτρόφο. Πρέπει να ζητήσεις φυσικά και αντίγραφο των αποσπασμάτων γης, γιατί αναφέρονται με δικούς τους κωδικούς στην δήλωση(αυτά δεν τα πήρα ακόμα). Συνήθως δηλώνονται διαφορετικά τετραγωνικά απο την πραγματικότητα-δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να επηρεάσει την ένταξη στον 4178 αυτό.

Edited by tanasi
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ συνάδελφε να είσαι καλά , βρήκα την ιστοσελίδα του ΟΣΔΕ επομένως θα ενεργήσω ανάλογα 

 

http://osde.wordpress.com/

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zητειται αα απο συστημα αμοιβων για να προχωρησει(νομιζα οτι θα  πηγαινε αλα βεβαιωσεις ) 

 

Τι να ζητησω απο τον ανθρωπο μιας και δεν ξερω  και τι αλλο περαν των οριζομενων στο σχετικο αρθρο  θα κληθουμε να κανουμε 

Καλα λενε οι προλαλησαντες ουτε ενα τοπογραφικο (παντως πολλοι θα εχουν τοπογραφικο ειτε απο προσφατα συμβολαια και διεργασιες  για τις αδειες εγκαταστασης ) , αντε σχεδια κτλ ,στα <<κουτουρου >>??

Edited by KOKARADI
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ΟΣΔΕ έχουν όλοι οι παραγωγοί που έχουν πάρει κάποια επιδότηση από ότι μου είπε η γεωπόνος που είναι αρμόδια στον Δήμο Μα κανένας παραγωγός από όσους έχω πελάτες δεν είχε ακούσει και δεν γνώριζε περι ΟΣΔΕ  ,ακόμα και αυτοί που είχαν πάρει επιδοτήσεις 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τους τα ρυθμίζουν άλλοι. Πήρες τελικά αντίγραφα; Η ιστοσελίδα του ΟΣΔΕ πάντος φρεσκότατη.... 8-)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.