Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α23] Σταυλικές - κτηνοτροφικές εγκαταστάσεις (δικαιολογητικά, πρόστιμα κ.τ.λ.)


Recommended Posts

ερωτηση λεει οτι μπορουν να ενταχθουν οσες ειναι  κατοχυρωμενες στον ΟΣΔΕ

και επισης να υπαρχεια ντιγραφο της ΕΝΙΑΙΑΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ

 

αν δεν υπαρχουν αυτα δεν μπορουν να δηλωθουν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 793
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφε ο νόμος λέει οι οποίες είναι καταχωρημένες στο Ολοκληρωμένο Σύστημα Διαχείρισης και Ελέγχου Αγροτικών Εκμεταλλεύσεων (ΟΣΔΕ). Αν δεν είναι σήμερα ή κατά την ημέρα που θα λάβει Α.Π. η δήλωση ίσως να έχεις πρόβλημα.  

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ειναι η ενιαια αιτηση ενισχυσης?

είναι ένα έντυπο με κάμποσες σελίδες που ο ενδιαφερόμενος συνήθως έχει κάνει σε κάποιον που τον έβαλε σε διαδικασία επιδοτήσεων Το παίρνει ηλεκτρονικά από ότι έχω καταλάβει από την σελίδα του ΟΣΔΕ με προσωπικούς κωδικούς που έχει για τον κάθε παραγωγό Αυτά σε πολύ απλά λόγια Εμένα μου το έχει φέρει ένας μόνο παραγωγός και το πήρε από μια υπάλληλο μάλλον γεωπόνο ή κτηνίατρο στο αγροτικό συνεταιρισμό  της περιοχής μου που του έφτιαξε όπως μου είπε τα δικαιολογητικά για τις επιδοτήσεις 

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναεπισημανθει (αν δεν εχει αλλαξει κατι εν αγνοια μου) οτι δεν ξερουμε πως θα προχωρησει τοις πραγμασι η περιπτωση .

Εχουμε ισως να λαβουμε υπ οψη μας  χαρακτηρισμους απο δασαρχεια, εγκρισεις  απο αρχαιολογιες  και αλλους φορεις,επισης τι γινεται απο τουλαχιστον πολεοδομικης αποψεως   στις περιπτωσεις που δεν τηρουνται οι ελαχιστες αποστασεις απο δρομους ,οικισμους ,νεκροταφεια Ειδικα τα τελευταια(απιοστασεις) μαζι με περιβαλλοντικες δεσμευσεις και μελετες  που περιγραφονται στον Ν4056 /12  ειναι απαραιτητες προυποθεσεις για εκδοσεις αδειων εγκαταστασης κτην μοναδας 

Edited by KOKARADI
Link to comment
Share on other sites

και τι του λες μετα .......!!

Διοτι σκοπος του καθε κτηνοτροφου ειναι να νομιμοποιησει τις σταβλικες εγκαταστασεις ωστε νομιμος πια να προχωρησει στις αδειοδοτησεις και κατ επεκταση να μπει στα προγραμματα  επιδοτησεων κτλ κτλ...

Edited by KOKARADI
Link to comment
Share on other sites

και τι του λες μετα .......!!

Διοτι σκοπος του καθε κτηνοτροφου ειναι να νομιμοποιησει τις σταβλικες εγκαταστασεις ωστε νομιμος πια να προχωρησει στις αδειοδοτησεις και κατ επεκταση να μπει στα προγραμματα  επιδοτησεων κτλ κτλ...

 

είναι άλλη δουλειά η τακτοποίηση και άλλη δουλειά η άδεια λειτουργίας της μονάδας...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.