Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α23] Σταυλικές - κτηνοτροφικές εγκαταστάσεις (δικαιολογητικά, πρόστιμα κ.τ.λ.)


Recommended Posts

alevalt  πολυ σωστη  και διαφωτιστικη  η επισημανση  σου !!ισχυουν αυτα και για τις περιπτωσεις που περνανε απο Ν4178 ?

Edited by KOKARADI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 793
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι ισχύουν το ρώτησα και εγω για μια δικιά μου περίπτωση.  Για να πάρει αγροτικό ρεύμα ο στάβλος πας πρώτα ΥΕΒ και μετά ΔΕΗ

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη σελιδα του ΟΣΔΕ μου δινει συντεταγμενες του σταύλου. Το απόσπασμα του κτηματολογίου στη ίδια σελίδα είναι θωλό. Έξω από το περίγραμμα των συντεταγμενων υπάρχει αυθαιρέτη επέκταση του σταύλου. Μπορώ να το δηλώσω;

Link to comment
Share on other sites

Άρα τακτοποιούνται όλες οι εγκαταστάσεις ανεξαρτήτως τετραγωνικών

κι ρευματοδοτούνται κι νόμιμα λογικά!!!!!!

Δηλαδή KOKARADI, στο ένα φύλλο καταγραφής βάζουμε τα τ.μ. του χώρου προσωρινής διαμονής και

στα υπόλοιπα φύλλα βάζουμε τα άλλα κτίσματα που υπάρχουν? ?? (κύριο χώρο σταβλισμού, αρμεκτήρια, σιλό κλπ)??????????

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λίγο αφύσικο με 300 ευρώ να τακτοποιούνται εγκαταστάσεις κι συνοδά κτίρια των 300 τ.μ. κι άνω???

Φοβάμαι μην ξεκινήσουν οι υπαγωγές κι μας έρθει καμιά καμπάνα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για ρευματοδοτηση με συνδεση για αγροτικη χρηση περναμε απο ΥΕΒ(+τοπογραφικο,δασαρχεια κτλ)

Για ρευματοδοτηση με συνδεση  <<γενικη>> χρηση παμε με τα σχετικα εντυπα του Ν4178 κατ ευθειαν στην ΔΕΗ + τα λοιπα εγγραφα κ δικαιολογητικα (σχ ηλ/γου -δεν απαιτειται αρχικα ,στοιχεια κτην μοναδας κτλ) και προχωραει γρηγορα  η περιπτωση

Edited by KOKARADI
Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη σελιδα του ΟΣΔΕ μου δινει συντεταγμενες του σταύλου από τσιμεντόλιθους (προσεγγιστικά), δηλαδή ο σταυλος ειναι 6,00Χ20,00 και βάζοντας τις συντεταγμένες στο cad μου δίνει 6,30Χ19,50 περίπου. Το απόσπασμα του κτηματολογίου είναι θωλό. Έξω από το περίγραμμα των συντεταγμενων υπάρχει αυθαιρέτη επέκταση του σταύλου με λαμαρίνες - ξύλα. Μπορώ να ταδηλώσω όλα μαζί;

Link to comment
Share on other sites

Περίπτωση που δεν υπάρχει δήλωση ΟΣΔΕ γιατί έχει χρόνια που είναι ανενεργός ο κτηνοτρόφος αλλά θέλει να ρυθμίσει τον αυθαίρετο σταύλο του για να τον νοικιάζει σε άλλους κτηνοτρόφους,

μπορεί να το δηλώσει στην επόμενη φάση δηλώσεων (περίπου Μάιο) και να υπαχθεί στην παρ. 13 του Α.23. Απο την Ένωση Αγροτικών Συνεταιρισμών της περιοχής μου, είπαν οτι και χωρίς ζώα μπορεί να κάνει δήλωση ενιαίας ενίσχυσης μόνο για το σταύλο. Θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί η νέα αίτηση που θα γίνει ή πρέπει να είναι παλιά?

Εχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοια περίπτωση ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.