Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


Recommended Posts

Αρχικα μην γραφεις κεφαλαια.

 

Το κακο ειναι τοι παιρνουμε προκαταβολες οτι οταν ερθει η ωρα να κανουμε καταθεση το συνολο της αμοιβης με εντολη πληρωμης, παμε εμεις στην τραπεζα,....

Link to comment
Share on other sites

Καλά ας υπάρχουν δουλειές και ας πηγαίνουμε στην τράπεζα..

4η εργάσιμη σήμερα (7/1 έγινε η πληρωμή του ΦΕΜ) και το σύστημα δεν έχει ενημερωθεί ακόμα. Άντε να δούμε πότε θα ξυπνήσουν..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η εκτύπωση γίνεται να υποθέσω από δεξιά που λέει "προβολή-βεβαίωση";

 

Μου βγάζει ένα έντυπο με συμπληρωμένα τα στοιχεία σε 4 σελίδες πολύ κακογραμμένο και αραιογραμμένο, λογικά αυτό θα πρέπει να προσκομίσω και στην Πολεοδομία;

Link to comment
Share on other sites

Πείτε-μου σας παρακαλώ , πώς φτάνουμε στη συγκεκριμένη σελίδα στο gsis ; Εννοώ στην αρχική σελίδα πού πατάμε ; Σίγουρα κάπως θα γίνεται , απλά εγώ δεν το έχω βρει  :smile:  ! Μέχρι τώρα απλά αντιγράφω και επικολώ το σύνδεσμο από την πρώτη σελίδα της συζήτησης :

https://www1.gsis.gr/taxisnet/deduction/protected/displayLiabilitiesForYear.htm?declarationType=deductArchitect

αλλά θα χαιρόμουν αν μπορούσα να έφτανα εκεί κατευθείαν από το gsis , χωρίς να κάνω κάνω αντιγραφές και επικολήσεις !

Link to comment
Share on other sites

@ iliekater

 

τι εννοείς? αρχικά μπαίνεις στο gsis

--> υπηρεσίες προς τους πολίτες

--> ο λογαριασμός μου

και συμπληρώνεις τα στοιχεία σου

Edited by Teta
Link to comment
Share on other sites

Πείτε-μου σας παρακαλώ , πώς φτάνουμε στη συγκεκριμένη σελίδα στο gsis ;

www.gsis.gr

 

Yπηρεσίες προς πολίτες -> περισσότερα -> Προσωρινή δήλωση απόδοσης φόρου και τελών χαρτοσήμου

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι τοι παιρνουμε προκαταβολες οτι οταν ερθει η ωρα να κανουμε καταθεση το συνολο της αμοιβης με εντολη πληρωμης, παμε εμεις στην τραπεζα,....

Αυτό ήθελα να ρωτήσω, τι κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις? Πάμε στην τράπεζα και καταθέτουμε τα χρήματα και δηλώνουμε το όνομα του πελάτη ως καταθέτη? Και υπογραφή βάζουμε τη δική μας ή θα υπάρξει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τι υπογραφή; επίθετο του καταθέτη...και μια μουντζούρα..

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Έλα μου όμως που οι τράπεζες ζητούν ταυτότητα. Οπότε φίλε μηχανικέ δεν μπορείς εσύ να κάνεις τον καταθέτη και να μην εμφανίζεται ο ίδιος!!!!

 

 

Ο .....Ελληνάρας όμως πάντα βρίσκει τη λύση.

Εντάξει βρε φίλε ταμεία της τράπεζας, βάλε "στην αιτιολογία" το ονοματεπώνυμο του καταθέτη.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.