Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Παράρτημα Α] Τροποποίηση Παραρτήματος Ν.4178/2013


Recommended Posts

Αλλά το παράβολο υπαγωγής στον 4178 (εάν η μόνη ρύθμιση που υπάρχει είναι με τον 3843)  παραμένει, μην το ξεχνάμε!

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 718
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Vasili διαφωνούμε my man.Καταλαβαίνω την επιχειρηματολογία σου και τη λογική της,εμένα απλά δε μου επαρκεί ώστε προσωπικά να προχωρούσα σε μια τέτοια δήλωση.

Ούτε έχει νόημα να συνεχίσω την επιχειρηματολογία,δε θα σε πείσω,αλλά ούτε και εσύ εμένα.ΟΚ,ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ λοιπόν,no prob.Κατά τα άλλα την καλησπέρα μου... :)

 

Καλησπέρα και απο μένα. Δεκτό και ευχαριστώ για την απάντηση σου. Χαιρετίσμούς στην Κέρκυρα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις διευκρινήσεις για τους συντελεστές τετραγωνιδίων:

 "για κτίσματα της παρ. 7 αρθρ. 23 "(ανάκληση άδειας για ψευδή και αναληθή στοιχεία) τσεκάρεται  "χωρίς άδεια".

    Όταν πρόκειται για κτίσματα της παρ. 6 αρθρ. 23 (ανάκληση άδειας χωρίς ευθύνη ιδιοκτήτη και μηχανικού για αναληθή στοιχεία),

       θεωρείται ότι  υπάρχει άδεια;

  Στη δήλωση 4014  το έβαλλα "χωρίς άδεια"  μετά από υπόδειξη της ΓΑΡΔΙΚΗ και άρνηση της ΥΔΟΜ να διαγράψει το πρόστιμο που είχε επιβάλλει, με σημαντική αύξηση του προστίμου για αυθαιρεσίες της οικοδομής σε σχέση με την εκδοθείσα και ανακληθείσα άδεια. Πιστεύω ότι αφού δεν αναφέρεται στις διευκρινήσεις ,μπαίνει "με άδεια".

Συμφωνείτε;

   Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει 3 φορές το συγκεκριμένο θέμα. Το τελικό συμπέρασμα που βγάζω είναι πως χρειαζόμαστε διευκρινήσεις για μια ακόμη φορά. Έχουμε κανένα νέο για το αν σκέφτονται να  βγάλουν; Τί έγιναν εκείνες οι ημερίδες, που τρέχαμε και δεν φθάναμε; Δεν φαντάζομαι να γίνονταν για προεκλογικούς λόγους;

Link to comment
Share on other sites

Εχει μάθει κανείς τελικά αν τα 50 τ.μ. αφορούν μόνο στους ισόγειους βοηθητικούς ή και σε σοφίτες, πατάρια, υπόγεια??? Μια επίσημη απάντηση υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Εχει μάθει κανείς τελικά αν τα 50 τ.μ. αφορούν μόνο στους ισόγειους βοηθητικούς ή και σε σοφίτες, πατάρια, υπόγεια??? Μια επίσημη απάντηση υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

συντάσσομαι υπέρ της ίδιας άποψης και νομίζω ότι η ιδέα για το όριο των 50 τ.μ για αποθήκες έχει μεγάλη πιθανότητα να εμπνεύστηκε από το άρθρο 6 παρ 4.ΦΕΚ 270/Δ/85 περί εκτός σχεδίου δόμησης:

"Στα Καλλιεργούμενα αγροκτήματα, κατόπιν βεβαιώσεως προς τούτο της Υπηρεσίας Γεωργίας της οικείας Νομαρχίας, εκτός της κατοικίας η οποία ανεγείρεται σύμφωνα με τους όρους δόμησης της παραγράφου 1 του παρόντος άρθρου, είναι δυνατή η κατασκευή μιας αποθήκης εμβαδού 50 τετραγωνικά μέτρα, ..."

 

φαντασία στην...εξουσία... :mrgreen:

Καλημέρα συνάδελφοι

Link to comment
Share on other sites

Μπα, καμιά δεκαριά κολλητοί είχαν κάτι αυθαίρετες αποθήκες γύρω στα 48 τ.μ. η κάθε μια και είπαν να τα βολέψουν τα παιδιά!!!!!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με οσα αναλυσαμε σε προηγουμενα αν εχουμε μια κατασκευη σε ακαλυπτο πολυκατοικιας με ΟΑ πχ μια αποθηκη σε μη νομιμη θεση βαζουμε οτι δεν εχουμε ΟΑ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.