Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Ενοείται πως δεν υπάρχει καμιά απολύτως μομφή, πολύ σωστά το είπες Σταύρο όπως σωστή και η παρατήρηση του sundance :)... ένα σατιρικό καλοπροαίρετο videoaki είναι να διασκεδάσουμε μεταξύ μας (αφού η εν λόγω ενότητα είναι μόνο για μέλη) την αντιπαράθεση στο θέμα των ΤΕΙ.... αν πάντως παρεξηγήθηκε κανείς που δεν νομίζω, απολογούμε.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Με το μπαρδόν αλλά γνωρίζεστε προσωπικά? Οι πλάκες πλάκες αλλά η χαλαρή ατμόσφαιρα (που όλοι επιθυμούμε) δεν σημαίνει ισοπέδωση των όρων (και ορίων) που καθορίζουν τις σχέσεις μεταξύ επαγγελματιών, άσχετως ηλικίας.

 

Εξάλλου στη σελίδα δεν αναγράφεται πουθενά ότι πρόκειται περί ''inside joke'' - εκτός αν η παρακολούθηση του βίντεο (τώρα και αργότερα) γίνεται αποκλειστικά μέσω του φόρουμ και αποκλειστικά από άτομα που έχουν συμμετάσχει στη συζήτηση και γνωρίζουν τις όποιες καλές προθέσεις, οπότε πάω πάσο.

 

Βεβαίως χωρίς τον ξενοδόχο...για αυτό ούτε κατήγορος θα γίνω ούτε υπερασπιστής.

 

Ο Χάρης και ο ZaXoYs δεν ''παίζει'' να απαντήσουν με βιντεάκια. Δυστυχώς ή ευτυχώς το φόρουμ κάποιοι το έχουν πάρει σοβαρά - η ευθύνη προέκυψε μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ss_sk

 

Νομίζω ότι οι συνάδελφοι αντιλαμβάνονται πως είναι μια τελείως καλοπροαίρετη και χιουμοριστική νότα που τη βλέπουμε μόνο εμείς σε αυτή τη συζήτηση για τις κόκκινες/κίτρινες κάρτες και τα ΤΕΙ, και που δείχνει επίσης ότι ούτε κακίες κρατάμε, ούτε μαλωμένοι είμαστε μεταξύ μας και το λέω πρώτος εγώ που έχω δεχτεί και την κόκκινη.

 

Είμαι βέβαιος πως αυτό θα δουν και οι συνάδελφοι. Ελπίζω τουλάχιστον. (εχω στείλει και σχετικό pm)

Link to comment
Share on other sites

Aν πιστεύεις πως κάποιος είναι άξιος να γίνει ανέκδοτο, τότε τι να πω...

Θα σε παραδεχόμουνα αν το "ανέκδοτο" αυτό ήταν ολοκληρωμένο... Από το βίντεο λείπουν άλλοι 2-3 πρωταγωνιστές: Εσύ και κάποιοι άλλοι! Πότε θα αυτοσαρκαστείς πρίν σαρκασεις άλλους;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ΦΟΒΕΡΗ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ.. ;)

 

Επιφανείς διαχειριστές του φορουμ με κατάλληλη μεταμφίεση εμπλέκονται σε σχέδιο συνομωσίας κατά των ΤΕΙ που οργανώνεται σε ειδικό γραφείο στα ...ανάκτορα του ΤΕΕ.

 

Η τρομερή αποκάλυψη εδώ :twisted: :

 

http://www.grapheine.com/bombaytv/index.php?module=see&lang=uk&code=9f4cdbe9c0ae7b41feb52932e81a6db5

 

 

:twisted: :twisted: :roll: 8-) :lol: :twisted: :P

 

Y.Γ. ελπίζω να μην παρεξηγηθεί κανείς :) ..

Η πλάκα και η σάτιρα είναι αποδεκτές αρκεί αυτός που την κάνει να εκτίθεται με τη σειρά του και να μην μένει κρυμμένος πίσω από την ανωνυμία που του προσφέρει αυτό το forum.

 

Όλοι όσοι έχουν κατεβάσει κάποιο απ' τα προγράμματα σε excel που έχω ανεβάσει στο forum γνωρίζουν για μένα το πλήρες ονοματεπώνυμό μου (Χαράλαμπος Φ. Παπαδόπουλος), τον αριθμό μητρώου μου στο ΤΕΕ (65914) και απ' το προφίλ μου γνωρίζουν το πότε γεννήθηκα (8/3/1970), την ειδικότητά μου (Πολιτικός Μηχανικός) πού και πότε αποφοίτησα (ΑΠΘ 1993) καθώς και την πόλη πού διαμένω (Θεσσαλονίκη). Το email μου είναι το πραγματικό και όχι ειδικά για την εγγραφή μου στο forum. Επιλογή μου ήταν να εκτεθώ και να γνωρίζει ο καθένας σας λίγα στοιχεία για μένα και κυρίως το ονοματεπώνυμό μου.

 

Δεν έχω την απαίτηση να αποκαλύψετε τα δικά σας στοιχεία. Όποιος θέλει να είναι ανώνυμος ας είναι ανώνυμος.

Εκείνο όμως που θεωρώ ηθικό, τίμιο και αξιοπρεπές είναι όποιος κάνει πλάκα και σάτιρα μαζί μου ή με οποιοδήποτε άλλο μέλος του forum να αποκαλύπτει τουλάχιστον το ονοματεπώνυμό του.

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό παιδιά: Παίρνω τη θέση του ss_sk! Η πλάκα έχει όρια. Μέσα σ' ενα ανώνυμο φόρουμ (όπου κάποιοι όπως πολύ σωστά είπε ο Χάρης επιλέγουν να είναι επώνυμοι) και σ'ενα πολύ πιο ανώνυμο WWW(!) μπορεί να αρχίσει ο καθένας να σατιρίζει τον άλλον και αν ο georges το κάνει καλοπροαίρετα, μπορεί κάποιος να το κάνει κακοπροαίρετα...

 

Θέλω να πω ότι πρέπει να διαφυλάξουμε αυτό το φόρουμ και την αξιοπρέπεια του διότι αν αρχίζει να εκφυλίζεται δεν θα προσφέρει τίποτα και σε κανέναν. Γενικά η κατηγορία "Ανέκδοτα" κινείται στα όρια αυτού του φόρουμ.

Άντε να μην γίνομαι συντηρητικός, να δεχθώ ότι εκεί που ψάχνω λύση στο πρόβλημα μου (από δεκάδες συναδέλφους που είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν) και δίνω λύση (όσο και όπως μπορώ) σε προβλήματα δεκάδων άλλων συναδέλφων, ρίχνω και μια ματιά σε ανέκδοτα "σχετικά ή μη". Πέραν αυτού όμως νομίζω ότι η συγκεκριμένη δημιοσίευση ξεπέρασε τα όρια.

 

Δεν κατηγορώ τον συντάκτη γιατί πραγματικά πιστεύω ότι το έκανε καλοπροαίρετα (και όντως έχει χιούμορ) αλλά ελπίζω να μην επαναληφθεί.

 

Όσοι νομίζετε ότι έχω λάθος, η συζήτηση δεκτή. :roll:

 

ΥΓ: Ας μην θεωρήσει κανείς ότι "δεν σηκώνουμε ούτε αστεία για το θέμα". Δεν έχει να κάνει με το περιεχόμενο του βίντεο αλλά με το όλο σκεπτικό.

Link to comment
Share on other sites

-Μαρία, κέρδισα το Joker!!

-Αγάπη μου, καταπληκτικά!

-Γρήγορα, ετοίμασε τις βαλίτσες.

-Αχ, που θα πάμε, τι ρούχα να πάρω, χειμωνιάτικα ή καλοκαιρινά;

-Πάρτα όλα Μαράκι, εσύ πας στη μάνα σου... :twisted: :twisted: :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Ενας τύπος εισβάλει φουριόζος σε ένα ταξί :

 

- Γρήγορα , λέει στον ταξιτζή , πήγαινέ με σπίτι μου οδός τάδε κλπ. , νομίζω ότι με κερατώνει η γυναίκα μου.

 

- Α ρε την άτιμη , λέει ο ταρίφας , φεύγουμε σφαίρα. Και θα ανέβω και γώ να βοηθήσω , να πλακώσουμε και τον ****** στο ξύλο.

 

Πράγματι λοιπόν φτάνει το ταξί στο σπίτι , μπουκάρει μέσα ο τύπος , τρέχει στην κρεβατοκάμαρα τους πιάνει στα πράσα ,

τρέχει η γυναίκα στο μπαλκόνι να σωθεί , τραβάει ο τύπος τα σκεπάσματα βλέπει τον γκόμενο από κάτω :

 

- Ποιός είσαι 'συ ρε ? του λέει έξαλλος ,με τον ταξιτζή από δίπλα έτοιμο για όλα .

 

-Εγώ ρε ποιός είμαι ?!

 

- Ειμαι αυτός που πληρώνει 200Ε το μήνα τα αγγλικά του γιού σου.

- Ειμαι αυτός που πληρώνει 300Ε το μήνα το μπαλέτο της κόρης σου

- Ειμαι αυτός που πληρώνει 500Ε το μήνα τη δόση του αυτοκινήτου σας

- Ειμαι αυτός που πληρώνει 2000Ε το μήνα την πιστωτική της γυναίκας σου.

- Eίμαι αυτός που....

 

Οπότε πετάγεται κι ο ταξιτζής :

 

- Αφεντικό , σκέπασέ τον γρήγορα , μην μας πουντιάσει !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.