Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση έναν χρόνο για τακτοποίηση αυθαιρέτων


ay8airetos

Recommended Posts

Εκτός θέματος, αλλά Γιώργο, αεροφωτογραφίες προ του 1975 χορηγούνται κανονικά από τον πρώην ΟΚΧΕ, με φυσική παρουσία σου εκεί για εντοπισμό και παραγγελία. Το ηλεκτρονικό σύστημα παραγγελιών δεν λειτουργεί. Χρόνος παράδοσης ~ 1 μήνας

Α ευχαριστώ δεν το ήξερα 

Link to comment
Share on other sites

πολύ σημαντική η παράταση. Εκτός του ότι έχω πελάτες που αδυνατούν να μπουν στο νόμο αυτή τη περίοδο και περίμεναν πως και πως μια παράταση, υπάρχουν και άλλοι οι οποίοι μόλις εμφανίστηκαν. Με 2 3 τέτοιους και ειδικά αν είναι μπερδεμένες οι υποθέσεις τους, γίνεται ο Γενάρης κόλαση για να προλάβεις να ετοιμάσεις δικαιολογητικά και σχέδια. Οπότε καλή χρονιά και καλά κρασά (με τη καλή έννοια, γιορτές είναι!χαχα)

Link to comment
Share on other sites

καμιά αναβάθμιση στις αμοιβές μας θα γίνει. οι συμβολαιογράφοι πληρώνονται καλά για να κρατάνε αρχείο, ενώ εμείς....άμα λέω άμα πάρουμε σύνταξη ποιος θα πάρει το αρχείο μας?????

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

καμιά αναβάθμιση στις αμοιβές μας θα γίνει. οι συμβολαιογράφοι πληρώνονται καλά για να κρατάνε αρχείο, ενώ εμείς....άμα λέω άμα πάρουμε σύνταξη ποιος θα πάρει το αρχείο μας?????

Αυτο το θεμα μετο αρχειο ειναι πολυ σημαντικο και με οικονομικες προοπτικες αλλα δυστυχως για αλλη μια φορα το τεε ειναι απων....
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω λίγο σπασικλάκι:

ΦΕΚ 2184Β/2013 : Άρθρο 4. παρ.2. Δηλώσεις που έχουν υπαχθεί και ολοκληρωθεί κατά τις διατάξεις του Ν. 4014/2011 υπάγονται μετά από αίτηση του ενδιαφερόμενου στις διατάξεις του Ν. 4178/2013 μέχρι και την καταληκτική ημερομηνία που προβλέπεται.

Και για τις δηλώσεις που έχουν υπαχθεί αλλά δεν έχουν ολοκληρωθεί με τις διατάξεις του 4014 δεν θα δοθεί παράταση για την μεταφορά τους στον 4178? ΠΑΝΙΚΟΣ :shock:  (προφανώς αστειεύομαι).

Εγώ πάντως αυτό το ΤΣΜΕΔΕ δεν με βλέπω να το πληρώνω όπως δεν βλέπω και πολλούς άλλους...

Εννοείται πληρωμές ΤΣΜΕΔΕ δεν θα δουν ούτε από εμένα πριν το 2018.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Εννοείται πληρωμές ΤΣΜΕΔΕ δεν θα δουν ούτε από εμένα πριν το 2018.

αποδειξεις δεν θα κοψεις συναδελφε? δεν πρεπει να εχουμε πληρωσει τσμεδε αφου κοψαμε απυ?

Edited by stvxri
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.