Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξετάζεται τέλος 1 τοις χιλίοις στις αναλήψεις καταθέσεων


Engineer

Recommended Posts

Το κράτος γνωρίζει τι καταθέσεις είχες από το 2000 και μετά ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ . Αρα αν σου βάλει τον φόρο πάνω σε ότι είχες την 1η Ιανουαρίου , θα πρέπει μετά να αποδείξεις που τα ξόδεψες .

 

Είναι απλό θέμα πολιτικής απόφασης και δικαιοσύνης . Τα κορόιδα τέλος .

Link to comment
Share on other sites

ποιος γιγαντας  σκεφτηκε   αυτην  την  μπαλαφαρα  ,  τα  πραγματα  θα  εξελιχθουν  ως  εξης 

ο  κοσμος  σιγα  σιγα  θα  αποσυρει  τις  καταθεσεις  από  τις  τράπεζες    και  οι  δοσοληψίες 

θα  γινονται  με  κατά - ΜΑΥΡΑ  φοροδιαφυγή  στα  υψη  ,απωλεια  ΦΠΑ  και  φυσικα  νεα δημοσιονομικα  μετρα 

οι  ανθρωποι  δεν  στέκονται  καλα  στα  μυαλα  τους   ,  συντομα   θα  παρακαλαει  ο  ελληνικος  λαος  να  γινουν  εκλογες 

για  να  τους  στειλει  στο χρονοντουλαπο  της  σταλινικης  ιστοριας   για  τα  επομενα  200-300  χρονια  ,  όταν  συνερθουν  από  τις 

σταλινικες  λαλακιες  που  σκορπανε  δωθεν  κηθεν   ισως  να  ξαναακουμπησουν   την  εξουσια  .

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στην τραπεζα, απο τα 10 ατομα που ηταν πριν απο μενα, οι 6-7 σηκωναν 2000-3000-4000-5000Ε.

Η τραπεζα ειναι μικρη και "ηρεμη" οποτε δεν ειναι δυσκολο να δεις και να ακουσεις τι συναλλαγες κανει ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

Θα το έχεις δηλώσει ότι στα κλέψανε , από που στα κλέψανε και βέβαια δεν θα τα ξαναεμφανίσεις ποτέ ..... :sad:

 

 

Τέλεια. Άρα τον γλίτωσες το φόρο.

Edited by georgios_m
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το κράτος γνωρίζει τι καταθέσεις είχες από το 2000 και μετά ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ . Αρα αν σου βάλει τον φόρο πάνω σε ότι είχες την 1η Ιανουαρίου , θα πρέπει μετά να αποδείξεις που τα ξόδεψες .

 

Είναι απλό θέμα πολιτικής απόφασης και δικαιοσύνης . Τα κορόιδα τέλος .

 

Ναι να τα πάρουν από αυτούς που έκλεψαν τότε, όχι να πληρώσουμε πάλι όλοι την νύφη. Έτσι όπως διαβάζω από τους περισσότερους πρέπει να είμαστε από τους ελάχιστους που έχουν αφήσει τις αποταμιεύσεις τους στις τράπεζες, και δεν έχω να φοβηθώ κάτι αν μου κάνουν έλεγχο. Επίσης ο φόρος δεν έχει σχέση με το πόθεν έσχες, κάτσε να τρέξουν όλοι να μαζέψουν τα λεφτά τους στις θυρίδες στα σεντούκια και οι πιο πλούσιοι ή τα λαμόγια που είναι μέσα στο πράγμα θα κάνουν μεταφορά μέσω web σε τράπεζα του εξωτερικού και μετά περίμενε αν θα βγει άκρη με τους ελέγχους σε κάθε άτομο ξεχωριστά, θα καταρρεύσει το σύστημα σε χρόνο dt.

 

Η κατάσταση θα είναι σαν να έχει πάρει φωτιά ολοσχερώς το σπίτι σου και εσύ να βρίσκεσαι ακόμα μέσα και να ψάχνεις να βρεις αν υπάρχει ένα ποτήρι νερό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εξετάζω να βάλω τέλος 1 τοις χιλίοις στις αμοιβές που κατατίθενται στην τράπεζα από Συριζαίους πελάτες.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά,

 - Δεν έχω φορολογηθεί ήδη για τα χρήματα που έχω αποταμιεύσει; 

 - Δεν είναι δικά μου τελικά; (να τα ξοδέψω όπως θέλω) 

 - Δεν τα κάνω ότι θέλω; (να τα βάλω, να τα βγάλω, σε όποια τράπεζα εσωτερικού - εξωτερικού ή κασελάκι, να τα πάω μια βόλτα και ξανά από την αρχή) 

Θεωρώ ότι κολλάει συνταγματικά. (περιουσία)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

το 1/000 αποτελεί δειλό ... πιάσιμο κ.ωλ... αν το καταπιεί η Ελλάδα θα αρχισουν να τσιμπάνε γερά, αυτές οι ειδήσεις, η πραγματικότητα όντως θα έπρεπε να λείπει, φράγκο δεν έχουν αφήσει στις τράπεζες οι παπούδες, να δείτε τώρα για πότε φεύγουν... και τούμπαλιν, καθώς δεν θα υπάρχουν λεφτά. Θα θένε αναχρηματοδότηση η τράπεζες με Ευρωπαικό, οπότε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.