Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

Τόμπολα 1

 

Καθίστε τώρα να σας δώσω και το κερασάκι στην τούρτα. Οσοι έχετε τα χρήματα σε λογαριασμούς ευρω εκτός Ελλάδος με διεύθυνση δικαιούχου στην Ελλάδα και δεν είναι σε ομόλογα κράτους τα χάνετε όπως θα τα χάσουν και οι καταθέτες στην Ελλάδα. Μην μπερδευτείτε με την Κύπρο διότι η Κύπρος δεν έφυγε απο το ευρω, Η Ελληνική Κυβέρνηση εχει δικαίωμα επαναφοράς καταθέσεων πίσω στην χώρα για collateral νέου νομίσματος.

 

Τόμπολα 2.

 

Τα χρέη θα παραμείνουν σε Ευρω. Τα δάνεια δεν κουρεύονται.  

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

κουράστηκα να ακούω  για χρήματα να διαβάζω για χρήματα να ζω για χρήματα να περιστρέφεται η ζωή όλων μας σε κάθε εκλογική διαδικασία γύρω από το χρήμα Τι θα μας κάνουν αν στερέψουν τα χρήματα θα μας πάρουν τα σπίτια ;  θα μας πάρουν τα αυτοκίνητα ;  θα πάρουν την γη που πατάμε σε όλους ; Κάτι δεν θα μας το πάρουν την ψυχή μας Και επειδή αυτή έχει κάτι από Ελλάδα κάτι από την λεβεντιά του Μάνου Κατράκη , από την φωνή του Ξυλούρη από την γενναιότητα του Λεωνίδα , από την σκέψη του Ρήγα Φεραίου ,  από την καρδιά του Μαρίνου Αντύπα , δεν χωρά σε αυτήν την Ευρώπη γιατί έχασε την δική της αυτή που κατοικούσε σε ένα σώμα σμιλεμένο από το ίδιο αμόνι 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

...Τόμπολα 1

...

δλδ Prof. πάμε για νέο νόμισμα; νέα δραχμή, γρόσι, μνα κλπ?

Ενα haircut της τάξεως 20% δεν φτάνει?

Νόμιζα ότι εγώ είμαι ο πιό απαισιόδοξος του site.

 

Με 35% συμβιβαζόμαστε?

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να υπαρχουν και αλλες 2 επιλογες. Δεν θα ψηφισω, και λευκο/ακυρο. Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα ψηφισω οχι. Ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που αισθανομαι τοσο αβολα με την ευθυνη της ψηφου μου... ασχετα αν το δημοψηφισμα οπως γινεται και την χρονικη στιγμη που γινεται ειναι καραγκιοζιλικι. Λευκο, ναι, δεν εχω αποφασισει... και ειναι δυσκολη αποφαση...

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι τα 60Ε δεν αθροιζονται καθε μερα?

Δηλαδη αν θελω να κανω αναληση 300Ε πρεπει να παει 5 μερες στην τραπεζα?

Τι μλκ ειναι αυτη??

Ωραια....

Link to comment
Share on other sites

Το αθροιστικο τερυ ισχυει απο οσο εχω καταλαβει για οσους ειναι να παρουν συνταξη, και επειδη δεν μπορουν αυτες τις μερες να παρουν 60-60. Για αυτο την μερα που θα ανοιξουν οι τραπεζες για συνταξιουχους με χρεωστικη, θα παρουν μαζεμενα οσα θα ειχαν παρει μεχρι εκεινη τη μερα αν επαιρναν 60-60 καθημερινα... 

Link to comment
Share on other sites

Ωραια! Τελεια!

 

Τωρα διαβαζω οτι ο Γιουνκερ εστειλε νεα προταση και καλει την κυβερνηση να πανε σε διαπραγματευση.

Και η πρωτη αριστερη κυβερνηση ειπε "οχι"......

Θελουν κρεμασμα..

Βαζουν σε τρομερη περιπετεια το λαο, για καθαρα κομματικο συμφερον!

Link to comment
Share on other sites

Προς ΙΑΣΟΝΑ:

Το δημοψήφισμα είναι στις 5 Ιουλίου και όχι 6 που γράφει στην ερώτηση... :)

 

Ευχαριστώ, το διόρθωσα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλεψη δική μου είναι ότι μόλις έρθει και η επόμενη πρόταση - "παραχώρηση", το δημοψήφισμα θα ακυρωθεί και θα πούμε όλοι "δοξάστε τους"

 

(αλληλούια)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.