Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θα δοθεί εξάμηνη παράταση στους προσωρινούς ενεργειακούς επιθεωρητές, μαζί με την παράταση δηλώσεων για τα αγροτικά φωτοβολταϊκά


Engineer

Recommended Posts

Αυτός  που  δημιούργησε  την  βιβλιοθήκη  των  ερωτήσεων  είναι  τεχνικός ? , μηχανικός ? επιστήμονας ?

Μπαααααααααα....δεν  νομίζω .!!!!

Κανένας τύπου Βαρουφάκη επιστήμονας αεριτζής  θα  είναι ....!!

Oι εξετάσεις  ( ο θεός να τις κάνει ) ,  ειναι  επιπέδου σχολικής παπαγαλίας , ανούσιων ανοησιών και όλα  αυτά  φαίνονται και απο το ότι από τους περίπου 20 σε όλη την Ελλάδα που έδωσαν την περίοδο 10/7/2015 - 17/7/2015 πέρασαν  οι 4  ( άρα  1 στους 5 ) .

Χαμένα  100/ρικα , κοπος άνευ λογου , αγωνία , μετακινήσεις των επαρχιωτών-βενζίνες , χαμένες μέρες , κίνδυνος να αποτύχεις 3 φορές και να ξαναχρειαστεις κανα  600/ρι για  σεμιναρια  εκ  νέου ......  μια  σκέτη  @@ΡΙΑ ....!!!!!

Υ.Γ.  Ο Ελληνάρας  βασιλεύει  παντού και πάντα . Κάποιοι πολέμιοι των εξετάσεων  - εδώ μέσα , ( επειδη  κάποτε  ήταν  περήφανοι διπλωματούχοι ) , τώρα  πέρασαν και  ως  κοινοί κολοτούμπες , τα  βάζουν  με  όποιον  ΒΑΣΙΛΗ  έχει  πρόβλημα  με  τα  Π.Ε.Α του , τους πελάτες του κλπ.....!!

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Είναι πολύ γελασμένος όποιος πίστευει ότι η όλη καθυστέρηση δεν είναι εσκεμμένη... Με Σπίρτζη υπούργο τι περιμένατε?

Είναι πολλά τα λεφτά Άρη! 20000 προσωρινοί επι 100 ευρώ = 2000000 ευρώ για το ΤΕΕ. Αυτά τα έχουν προυπολογισμένα

και θα κάνουν ότι περνάει από το χέρι τους για να τα εισπράξουν. Γι αυτό μην βαυκαλίζεστε...

 

Κατα την γνώμη μου ο υπουργός είναι μια χάρα ενημερωμένος. Ότι γίνεται είναι θέμα καθαρά πολιτικής βούλησης.

 

Ένα μηνάκι κλειστό το σύστημα, προς γνωση και συμμορφωση των αντιρρησιων μηχανικών.

Edited by vk2626
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα μηνάκι κλειστό το σύστημα, προς γνωση και συμμορφωση των αντιρρησιων μηχανικών.

 

 

Σιγα βρε συναδελφε μην κανουμε ντα-ντα τους μηχανικους.

Απο το 2010 ο Νομος προβλεπει εξετασεις και μετα απο 5 χρονια και 40 παρατασεις, μας επιασε ο Σπιρτζης εξαπινης??

Edited by terry
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε μην τρελενεστε τωρα και το παίζετε νομοταγής... Το θεμα των ΠΕΑ ειναι σάπιο εξαρχής άσχετα αν έκτοτε βόλευε καποια στιγμη όλους μας. Μακάρι να μπορούσε να καταργηθεί και να στηθεί απο την αρχή σωστά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 4
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Ως επιστήμονες έπρεπε να είμαστε οι πρώτοι στο κοινωνικό σύνολο που να υποστηρίζουμε την  πιστή εφαρμογή της νομοθεσίας. Η χώρα μας έχει καταστραφεί από τη μη εφαρμογή νόμων η από την εφαρμογή τους κατά το δοκούν. Η παρουσία μας με τις αντίστοιχες αντιρρήσεις ή και συμφωνίες θα ήταν λογικό να ήταν στη διαβούλευση του νόμου και όχι να είμαστε υπέρ παρατάσεων καταργώντας τους νόμους. Αυτή η νοοτροπία έχει αρνητικές επιπτώσεις στη γενικότερη πρόοδο του Ελληνικού κράτους αλλά και της Ελληνικής  κοινωνίας.

 

Αν εμείς οι επιστήμονες δεν επιθυμούμε την εφαρμογή των νόμων τότε τι περιμένουμε από τους απλούς πολίτες ; Η εφαρμογή των νόμων κατά το δοκούν έχει ως αποτέλεσμα οι πολίτες και όσοι εμπλέκονται να θεωρούν ότι το ΠΕΑ είναι ένα ακόμη άχρηστο χαράτσι το οποίο εδώ και ένα χρόνο στις ενοικιάσεις πρακτικά να έχει καταργηθεί με ευθύνη βέβαια και του κράτους.

 

Βέβαια δεν ενδιαφέρουν κανέναν τα πιθανά πρόστιμα (τα οποία θα μοιραστούν στους πολίτες) από τα ευρωπαϊκά δικαστήρια για τη μη  εναρμόνιση μας στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία.

 

http://www.next-generation.gr/%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%BF-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4/

 

Υ.Γ. Πρόσφατα είχα οριστεί Ελεγκτής Δόμησης για προσθήκη και ο Επιβλέποντας μου ανέφερε ότι αρκεί που η οικοδομή εν γένει έχει ποιοτικά χαρακτηριστικά , δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει εφαρμογή του Ν. 4030/2012 . Αν οι περισσότεροι αρέσκονται σε αυτή την κατάσταση ας διεκδικούν παρατάσεις και μη εφαρμογή νομοθεσίας.

Edited by ISMINI
  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Ο Σπίρτζης δεν έχει καμία σχέση με τα ΠΕΑ. Αρμόδιο είναι το ΥΠΕΚΑ, το οποίο το έχει αναλάβει ο Σκουρλέτης...!!! Τι σχέση έχει τώρα ο Σκουρλέτης με το ΥΠΕΚΑ ?!!!! 

 

Αν ήταν να κάνει κάτι ο Σπίρτζης θα το είχε κάνει και ως πρόεδρος του ΤΕΕ.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 Τον Σπίρτζη τον έχω ικανό να μπένει εδώ στο forum να βλέπει τι γράφουμε και πόσο περιμένουν να ανακοινωθεί και να μη δίνει την παράταση επίτηδες για να μας βασανίζει.. :grin:  :grin:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Από τα 20.000 x 100 = 2.000.000 παρακαλώ να αφαιρεθούν τα δικά μου, διότι απλά δεν πρόκειται να τα δώσω.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει λήξει και η συνδρομή οπότε έχουν χάσει το 100αρι το σίγουρο της ανανέωσης. Νομίζω, τους συμφέρει περισσότερο να μην υπάρχουν εξετάσεις και να ανανεώνουν οι επιθεωρητές κάθε χρόνο παρά να μείνουν οι εξετάσεις γιατί κάποιοι πολύ πιθανόν να μην ασχοληθούν ποτέ ξανά. Ενώ απο τους 20.000 ακόμα και αυτοί που δεν πολυασχολούνται και δεν το πολυκυνηγάνε και δεν βγάζουν πολλά ΠΕΑ ετησίως κλπ, θα την κάνουν κάθε χρόνο την ανανέωση και για λόγους πρεστίζ και για λόγους "μήπως και μου προκύψει κάτι να μην την διώξω την δουλειά" .

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.