Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο νομοσχέδιο για τα αυθαίρετα


ΥΔΡΑΙΟΥ ΝΤΙΝΑ

Recommended Posts

Σωστός ο Terry.Εδώ απαντάει η ΔΑΟΚΑ σε ερώγτημα Πολεδομίας μέσω ΑΠΔ και απαντάει λάθος (παραπέμπει σε εγκύκλιο που έχει καταργηθεί τι να λέμε τώρα

Edited by Elounda
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

- Κάποτε για τα τουριστικά καταλύματα έπρεπε να έχουμε έγκριση μελέτης από τον ΕΟΤ και μετά να υποβάλλουμε αίτηση  για οικοδομική  άδεια.

ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ. Η ΕΥΘΥΝΗ ΠΑΕΙ ΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ.

 

-Μέχρι το 2010 οι νομιμοποιήσεις αυθαιρέτων περνούσαν από τις πολεοδομίες.

ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ. Η ΕΥΘΥΝΗ ΠΑΕΙ ΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ.

 

-Μέχρι το 2012 οι έλεγχοι για ηλεκτροδοτήσεις νέων κατασκευών γινόταν από τις πολεοδομίες.

ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ. Η ΕΥΘΥΝΗ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΙΔΙΩΤΕΣ ΕΛΕΓΚΤΕΣ ΔΟΜΗΣΗΣ.

 

Μήπως συνάδελφοι έχουμε ήδη περάσει στη νέα εποχή και δεν το καταλάβαμε?

Εμένα προσωπικά δε θα με πείραζε καθόλου να πλήρωνα και έναν και δύο συναδέλφους ιδιώτες ελεγκτές αδειών δόμησης και να έκανα τη δουλειά μου άμεσα από το να περιμένω  χρόνια για την έκδοση μιας άδειας δόμησης...

Edited by da-mi
Link to comment
Share on other sites

Το βασικο ειναι η παραταση.

Ειναι γελοιο ολο αυτο, να περιμενουμε την τελευταια μερα για παραταση.

 

ΥΓ. Συναδελφος που ασχολειται με το κεντρικο ΤΕΕ, μου ειπε οτι το ΤΕΕ δεν εχει παρει φραγκο απο το ανταποδοτικο τελος και δεν εχει λεφτα για αναβαθμιση των σερβερ του. Γι' αυτο και σερνεται η πλατφορμα

Edited by terry
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γελοιο ολο αυτο, να περιμενουμε την τελευταια μερα για παραταση.

 

E αυτή τη φορά που η παράταση λήγει Κυριακή θα την δώσουν 2 ημέρες πριν μιας και είναι large...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.