Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση του Ν.4178/2013 έως 3-11-2017


yian

Recommended Posts

Ίσως είναι κάποιο λειτουργικό θέμα του συστήματος που παλιά που έστελνες mail στο ΤΕΕ για να σου στείλει τη δήλωση δεν υπήρχε ο παλιός μηχανικός ενώ τώρα που γίνεται απευθείας με αίτημα μέσω του συστήματος διατηρούνται και τα στοιχεία του.

Πάντως κι εγώ έχω αναρωτηθεί αν πρέπει να διατηρείται και το όνομα του αρχικού μηχανικού ή πρέπει να σβήνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

terry δε χρειάζεται να πας σε κενή δήλωση.. σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ

 

Προφανως σε καποια δηλωση που αφορα την υποθεση, αυτό εννοω.

Δεν θα πας σε δηλώση αλλου πελάτη.

Μην μπλέκουμε με τις λέξεις.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Με τι ασχολείστε τώρα...

 

Θέλω εγώ να μεταφέρω τη δήλωση μου στον τερυ.

 

Πάω στη δήλωση και κάνω ηλεκτρονικό αίτημα αλλαγής μηχανικού.

 

Ο τέρυ μετά πάει σε μία οποιαδήποτε δήλωση του 4178 και πατάει το "αποδοχή αλλαγής μηχανικού δήλωσης" και του μεταφέρεται η δήλωση στο σύστημα του. 

 

Εγώ έτσι το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

σε δήλωση άλλου πελατη πας.. δεν έχει καμία σημασία σε ποια δήλωση θα πας. Αμα έχει παραιτηθεί ο άλλος και αναλάβεις εσύ σου έρχεται η δήλωση. Η δήλωση που σου έρχεται δεν αντικαθιστά αυτή απο την οποία έκανες τη δήλωση, Κρατάει τον α/α που είχε ο άλλος μηχανικός και σου έρχεται κάπου ανάμεσα στις δηλώσεις που ήδη έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Είτε φαίνεται το όνομα του καινούριου είτε του παλιού & του καινούριου, η ευθύνη για το τι περιέχει η νέα δήλωση και το τι έχει ανέβει στο σύστημα είναι του καινούριου κατά τη γνώμη μου. Στις περισσότερες φορές που γίνεται αλλαγή μηχανικού ο πρώτος δεν έχει ανεβάσει αρχεία. Ακόμα και όμως αν το έχει κάνει, θεωρώ ότι ο 2ος πρέπει να φτιάξει τα δικά του και να ακυρώσει τα παλιά (ή απλά να τα αφήσει να υπάρχουν σαν ιστορικό)

Edited by yo4
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε... Βρήκαμε παπά και είπαμε να θάψουμε πέντε-έξι....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που διακόπτω την κουβέντα αλλά όλα αυτά τι σχέση έχουν με την παράταση του 4178 ως 3-11;

 

Μετά τη δεύτερη σελίδα με ποστς...καμία είδηση δεν έχει πλέον σχέση με τον τίτλο της!

Link to comment
Share on other sites

Φ.Ε.Κ. 3730Β' / 23-10-2017

 

Η προθεσμία υπαγωγής στις διατάξεις του ν. 4178/2013 «Αντιμετώπιση της Αυθαίρετης Δόμησης - Περιβαλλοντικό Ισοζύγιο και άλλες διατάξεις» (Α΄ 174), για τις κατηγορίες 1, 2, 4 και 5 του άρθρου 9 του ν. 4178/2013 παρατείνεται για δέκα (10) ημέρες από τη λήξη της προβλεπόμενης στο άρθρο 28 του ν. 4178/2013 προθεσμίας, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει, δηλαδή λήγει την 3-11-2017 με την πάροδο συνολικά πενήντα (50) μηνών και είκοσι πέντε (25) ημερών από τη δημοσίευση του ν. 4178/2013.

 

Download attachment: fek3730b.pdf

 

Click here to view the είδηση

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που διακόπτω την κουβέντα αλλά όλα αυτά τι σχέση έχουν με την παράταση του 4178 ως 3-11;

Σωστά killertomato, δεν έχουν, παρασυρθήκαμε από τη συζήτηση σε off topic θέμα. Από αύριο 3/11 θα έχουμε πιο πολλά να πούμε on topic

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.