Μετάβαση στο περιεχόμενο

e-ΑΔΕΙΕΣ Σύστημα Έκδοσης Οικοδομικών Αδειών.


Recommended Posts

On 18/1/2019 at 9:39 ΠΜ, kakallia said:

#danaikaterina

Καλημέρα κ ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Η έγκριση από ΥΠΕΝ που μου ζητήθηκε (μετά από επίσκεψη στην Πολεοδομία), αφορά τη χρήση, λόγω του ότι το κατάστημα βρίσκεται στο ιστορικό κέντρο

@kakallia μου έχει τύχει μια ανάλογη περίπτωση στο ιστορικό κέντρο της Αθήνας, πώς το αντιμετώπισες; Βέβαια, δεν καταλαβαίνω γιατί μου το ζητάνε, η άδεια που προσπαθώ να βγάλω είναι για επισκευή όψεων και αλλαγή τμήματος κατοικίας σε ιδιωτικό χώρο στάθμευσης.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

έχω προέγκριση κατηγορίας 3 σε μεταβολή από την ΥΔΟΜ και δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θα μου συμβεί, φτάνει πια 

 

αν καταλαβαίνω καλά θα εκδοθεί ως έχει και μετά θα θέλει αναθεώρηση για υποβολή της άδειας; *ντουμάνι

Edited by DimCiv
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με το Τ.Ε.Ε,όσοι είναι σε διαδικασία υποβολής/μεταβολής οικοδομικών αδειών,οι άδειες παραμένουν ως έχουν μετά το πέρας του Σ/Κ.Αυτό κατάλαβα. με κάθε επιφύλαξη πάντα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

DimCiv αυτό που θα πρέπει να κάνεις, είναι να οργανώσεις το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου, τώρα που άνοιξαν οι μετακινήσεις... Για τα υπόλοιπα, αν λειτουργεί από βδομάδα το ΤΕΕ, θα υπάρχουν πολλές λύσεις και πιθανόν να μην υπάρχει και κανένα πρόβλημα στις περισσότερες περιπτώσεις όπως ανέφερε και ο Panagiotis Andrianopoulos.

Μην ξεχνάτε ότι τις αλλαγές στο πληροφοριακό σύστημα του ΤΕΕ, δεν τις διαχειρίζεται το ΤΕΕ, οπότε και η ανακοίνωση είναι απλά πληροφοριακού χαρακτήρα... απλά θα προσπαθήσουν να εφαρμόσουν τον 4759/20 που έπρεπε να έχει γίνει πριν ένα χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2021 at 8:32 ΠΜ, LESS said:

εχω έτοιμη μια μελέτη για προεγκριση. Να την υποβάλλω  τώρα ή την Δευτέρα?

Ούτε να περνάει στο μυαλό σου άλλο από Δευτέρα, μη σου πω Τρίτη για πιο σίγουρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για ενημέρωση άδειας που έμεινε ημιτελής λόγω της αναβάθμισης 20/5 για να ξαναυποβάλλω τι κάνω;

Ακυρώνω αυτήν (διότι έχει δεσμεύσει την ο.α.) και ξανά τα ίδια;

Με το πληρωμένο τελος ΤΕΕ τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.