Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα κατάρτισης επιστημόνων: Δημοσιεύθηκε η πρόσκληση – Ποια τα αντικείμενα


Engineer

Recommended Posts

Οι ελεύθεροι επαγγελματίες-αυτοαπασχολούμενοι εκεί μου μας ζητάει το ΑΜΑ, τί βάζουμε; Εγώ έβαλα τον εξαψήφιο αριθμό που βρήκα στο βιβλιάριο του ΕΤΑΑ (ΤΣΜΕΔΕ). Μάλλον έχω κάνει λάθος. Όποιος γνωρίζει ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 804
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, TBD said:

Και τότε γιατί να κάνουμε τα σεμινάρια και να μη κρατήσουμε το 600άρι;

Τα χρήματα δεν υπήρχαν οι μοναδικοί πόροι ήταν από προγράμματα ΕΣΠΑ. Τον Μαιο αν συνεχίσει η κατάσταση αυτή θα πάρουμε το 800 αρι χωρίς σεμινάρια.

Και κάτι άλλο που έμαθα. Υπάρχει στο παράρτημα Ι να επιλέξεις 3 ενότητες. Δεν θα κάνουμε 3 μια θα μπορούμε να παρακολουθήσουμε , απλά τα ΚΕΚ είναι υποχρεωμένα να έχουνε τις 7 από τις 10 ενότητες. Το 90% των ΚΕΚ θα έχουνε τις 7, ποιο φθηνό στην αγορα το 7/10 από το 10/10 .....

Συνάδελφε μην κάνεις συνεχόμενες παραθέσεις-δημοσιεύσεις. Αν θέλεις κάτι να προσθέσεις μπορείς να επιλέξεις επεξεργασία και να το προσθέσεις στο αρχικό σου μήνυμα κάθε φορά. Αν θέλεις να κάνεις παραθέσεις σε τμήματα προηγούμενων μηνυμάτων στο ίδιο μήνυμα, κάνε χρήση του "Multiquote" (το συμβολάκι "+"). 

Pavlos 33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, pao.ang said:

 

 

Και κάτι άλλο που έμαθα. Υπάρχει στο παράρτημα Ι να επιλέξεις 3 ενότητες. Δεν θα κάνουμε 3 μια θα μπορούμε να παρακολουθήσουμε , απλά τα ΚΕΚ είναι υποχρεωμένα να έχουνε τις 7 από τις 10 ενότητες. Το 90% των ΚΕΚ θα έχουνε τις 7, ποιο φθηνό στην αγορα το 7/10 από το 10/10 .....

αυτο το ρωτώ απο προχθές. Δεν δικαιολογείται να έχει 3 επιλογές  στην δική μας αίτηση. Ή θα βάλουμε 3 επιλογές με σειρά προτεραιότητας προτίμησης και αναλόγως το ΚΕΚ που θα επιλέξουμε τι θα έχει?

Για αυτο πάντως δεν είναι καλό κατ΄εμε κάποιος να δεσμευτεί με ενα ΚΕΚ και τελικά να κάνει κάτι άσχετο. Για αυτο εγώ αγνοώ τα email απο τα ΚΕΚ μεχρι να φερθούν επαγγελματικά και να μάς ανεβάσουν τι ακριβώς είναι αυτο που προσφέρουν . 

Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν, katrmp said:

αυτο το ρωτώ απο προχθές. Δεν δικαιολογείται να έχει 3 επιλογές  στην δική μας αίτηση. Ή θα βάλουμε 3 επιλογές με σειρά προτεραιότητας προτίμησης και αναλόγως το ΚΕΚ που θα επιλέξουμε τι θα έχει?

Για αυτο πάντως δεν είναι καλό κατ΄εμε κάποιος να δεσμευτεί με ενα ΚΕΚ και τελικά να κάνει κάτι άσχετο. Για αυτο εγώ αγνοώ τα email απο τα ΚΕΚ μεχρι να φερθούν επαγγελματικά και να μάς ανεβάσουν τι ακριβώς είναι αυτο που προσφέρουν . 

Θα βάλεις 3 επιλογές με σειρά προτεραιότητας από αυτές τις θεματικές ενότητες που θα έχει το ΚΕΚ που θα επιλέξεις. Το θέμα είναι οτι εαν εσύ βάλεις 1 θεματική ενότητα και επιλέξεις ενα ΚΕΚ που δεν το υποστηρίζει τι γίνεται? Έχει 3 πεδία να συμπληρώσουμε αν είμαστε τοσο καντέμηδες και επιλέξαμε τα 3 που δεν έχει το ΚΕΚ? Εχω την εντύπωση οτι υπάρχει πρόβλημα. Θα έπρεπε να υπάρχουν 4 πεδία. Πάντως το σίγουρο είναι οτι τα καλά ΚΕΚ αρχίζουν και το προβάλουν αυτο το 10/10 όσα δεν το αναφέρουν το κάνουν γαργάρα είναι 7/10. Ξεκινάμε αναζήτηση....

 

ωφελούμενος υποχρεούται να υλοποιήσει τον πλήρη κύκλο του προγράμματος τηλεκατάρτισης, διάρκειας 100 διδακτικών ωρών. Η μη ολοκλήρωση των ανωτέρω διδακτικών ωρών στο σύνολό τους επιφέρει τη μη καταβολή της δεύτερης δόσης του εκπαιδευτικού επιδόματός του, ύψους 200€.

Edited by pao.ang
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, katrmp said:

Για αυτο πάντως δεν είναι καλό κατ΄εμε κάποιος να δεσμευτεί με ενα ΚΕΚ

Ακριβώς αυτό λέω και εγω και το πάω λίγο παραπέρα στο να μας πουν τα κεκ τι ακριβώς προσφέρουν, ώστε αν θέλουμε να επιλέξουμε κάτι που ίσως να έχει και ένα τεχνικό ενδιαφέρον.

Edited by tettris
Link to comment
Share on other sites

Γενικά θέλει προσοχή πως όπου πάμε τους δίνουμε 420+ ευρώ. Επί 150 χιλιάδες+ είναι πολύ το χρήμα. Οι αεριτζήδες το μυρίζονται εύκολα.

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι όσοι έχουμε μπει στην εφορία ως απαλλαγή ΦΠΑ με βάση τον νόμο (είσπραξη ΦΠΑ και καταβολή ΦΠΑ) με ακάθαριστα < 10.000€ συμμετέχουμε στα 600 με σεμινάριο και 800 Μάιου ( που σιγά μην τα δώσουν). 

το σύστημα θα έχιε κάποιο χρονομετρητή, ώστε στις 100 ώρες όταν συμπληρωθούν να κλείσω το pc να μην καίει άλλο ρεύμα? 😀

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.