Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

1 λεπτό πριν, ikaros13 said:

Σωστά αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο γκαου. Θα δείχνει και το όνομα του δικαιούχου έτσι και αλλιώς τι διάολο...

Δεν είμαι τόσο σίγουρος πως θα ταυτοποιηθεί ο δικαιούχος του λογαριασμού, πληκτρολογώντας τον ΙΒΑΝ στο σύστημα

Ένα νούμερο θα πληκτρολογήσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ δεν είμαι σίγουρο απλά σε κάτι συναλλαγές που κάνω όταν βάζω ΙΒΑΝ μου βγάζει πριν την οριστικοποίηση και το όνομα του δικαιούχου, για αυτό το λέω.. Φαντάσου χτες είχα κάνει λάθος ένα ψηφίο σε μια συναλλαγή και μετά που έβγαζε κάτι canaria bank! Το ξανά κοίταξα και μου έβγαλε το σωστό 

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, TBD said:

Έλα μου ντε;

Εγώ έχω δευτερεύοντα ΚΑΔ στη λίστα αλλά όχι πρωτεύοντα.

Μία από τα ίδια. Άρα πάμε στην πλατφόρμα των ελεύθερων επαγγελματιών βάσει καδ που θ ανοίξει απ την ααδε... (Μία ιδέα λέω) 

Link to comment
Share on other sites

Στο παράρτημα Ι της πρόσκλησης, στο πεδίο ΚΑΔ δε διευκρινίζει αν είναι πρωτεύοντας ή δευτερεύοντας.

Αν δε δώσουν εξηγήσεις λέω να κάνω ηλεκτρονικά την αίτηση με τον δευτερεύοντα κι ό,τι γίνει.

Άσε που μπορεί το σύστημα να με πετάξει μόνο του έξω.

 

EDIT:

Ώπα, κάτι βρήκα. Σελίδα 9 της πρόσκλησης

Παράθεση

Ωφελούμενοι (ομάδες στόχος)
Οι επιστήμονες όλης της Επικράτειας που εντάσσονται στους κάτωθι έξι βασικούς επιστημονικούς κλάδους: α)οικονομολόγοι/λογιστές, β) μηχανικοί, γ)δικηγόροι ανεξάρτητοι επαγγελματίες ή με έμμισθη εντολή, δ)ιατροί, ε)εκπαιδευτικοί, στ)ερευνητές. Οι ενταγμένοι βάσει ΚΑΔ δραστηριότητας (κύριας/δευτερεύουσας) στους παραπάνω κλάδους, όπως αναλυτικά οι ΚΑΔ αυτοί προσδιορίζονται στην παρούσα στο παράρτημα Χ, θα εγγραφούν στο Μητρώο δικαιούχων, σύμφωνα με τους όρους και τις προϋποθέσεις της παρούσας πρόσκλησης.

 

Edited by TBD
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, TBD said:

Στο παράρτημα Ι της πρόσκλησης, στο πεδίο ΚΑΔ δε διευκρινίζει αν είναι πρωτεύοντας ή δευτερεύοντας.

Αν δε δώσουν εξηγήσεις λέω να κάνω ηλεκτρονικά την αίτηση με τον δευτερεύοντα κι ό,τι γίνει.

Άσε που μπορεί το σύστημα να με πετάξει μόνο του έξω.

Δες παραγρ. 3.1 και 4.1 & 4.2. Αρχικά λέει για κυριο/δεύτεροντα. Στη συνέχεια λέει μόνο κύριο. Και ξέρω ότι τα κεκ πήραν διευκρινηστικη ότι αφορά μόνο κυρίους καδ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ikaros13 said:

Στην λογιστρια μου να την προωθήσει στο κεκ που συνεργάζονται και να κάνει τις ενέργειες αντί εμου. Έστειλα εξουσιοδότηση, φωτοαντίγραφο ταυτότητας και λογαριασμού τράπεζας 

Και τι δεν τα έκανες μόνος σου να χεις τον πλήρη έλεγχο? Εγώ έτσι θα κάνω.. 

Edited by getsakna
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnkost said:

Πολιτικοί μηχανικοί με κυριο καδ που δε βρισκονται στο παράρτημα Χ της πρότασης που υπάγονται;; 

Γιατί ποιος καδ είναι μηχανικού που δεν μπαίνει? ή είναι καδ άσχετος με μηχανικό?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτ:Ο εταίροι εταιρειών που διαθέτουν κύριο επιλέξιμο ΚΑΔ π.χ Ο.Ε, ΙΚΕ κτλ, μπορούν να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα ή αφορά μόνο φυσικά πρόσωπα; Απάντ: Το πρόγραμμα αφορά αποκλειστικά σε φυσικά πρόσωπα, ελεύθερους επαγγελματίες, των οποίων οι ενεργοί ΚΑΔ εμπίπτουν στους επιλέξιμους ΚΑΔ του παρατήματος ΧΙ της Πρόσκλησης.Οι εταίροι εταιριών, εφόσον οι ίδιοι, ωςελεύθεροι επαγγελματίες, διαθέτουν, ιδίω ονόματι, ενεργούς ΚΑΔ οι οποίοι εμπίπτουν στους επιλέξιμους ΚΑΔ της Πρόσκλησης, μπορούν να υποβάλλουν αίτηση υπαγωγής στο πρόγραμμα.

Από υπουργείο ερωτ/απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.