Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Γεια σας!Ηθελα να ρωτήσω εαν ξερει κανεις όσοι περασανε τον ελεγχο τελος Δεκεμβριου ποτε θα παρουν την πρωτη δόση?Υπαρχει καποια ενημερωση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα συνάδελφοι.Αίτηση υπαγωγής : 01/10/09 , Έλεγχος 17/12/09.Μόλις με ενημέρωσαν απο ΟΑΕΔ οτι για όσους περάσαμε έλεγχο τέλη Δεκεμβρίου ακόμα δεν έχουν υπογράψει τις εγκρίσεις.(Η υπάλληλος μου είπε οτι μπορει να εγκριθεί αύριο, σε ενα μήνα ή τελος πάντων όποτε αποφασιστεί) Δηλαδή ακόμα δεν έχει αρχίσει να μετράει ο ένας χρόνος που διαρκεί η επιδότηση και οσο για τα χρήματα ας μη το συζητήσουμε καλύτερα. Τα συμπεράσματα δικά σας...

Καλό κουράγιο!!

Link to comment
Share on other sites

Από το ΙΚΑ για ποιο λόγο? Τι σχέση έχουμε με το ΙΚΑ??

αποδεικνύει οτι δεν απασχολέις προσωπικό και δεν χρωστάς τις εισφορές του στο ΙΚΑ

παρομίως με τη φορολογική ενημερότητα πως δεν χρωστάς στην εφορία

 

κοινώς θέλουν να αποδείξεις πως δε χρωστάς χήματα στο δημόσιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι.Αίτηση υπαγωγής : 01/10/09 , Έλεγχος 17/12/09.Μόλις με ενημέρωσαν απο ΟΑΕΔ οτι για όσους περάσαμε έλεγχο τέλη Δεκεμβρίου ακόμα δεν έχουν υπογράψει τις εγκρίσεις.(Η υπάλληλος μου είπε οτι μπορει να εγκριθεί αύριο, σε ενα μήνα ή τελος πάντων όποτε αποφασιστεί) Δηλαδή ακόμα δεν έχει αρχίσει να μετράει ο ένας χρόνος που διαρκεί η επιδότηση και οσο για τα χρήματα ας μη το συζητήσουμε καλύτερα. Τα συμπεράσματα δικά σας...

Καλό κουράγιο!!

 

 

 

Σε εμένα μετά τον έλεγχο (22-12-09) ο ελεγκτής μου άφησε ένα χαρτί που έλεγε ότι το πρόγραμμα εγκρίνεται κ στο site με εμφανίζει σαν έγκριση χρηματοδότησης. Πρέπει να περιμένω κ άλλη έγκριση?

Link to comment
Share on other sites

Αν σε εμφανιζει σαν εγκριση χρηματοδοτησης εισαι σε καλυτερη μοιρα απο οσους εχουν περασει επιτυχως τον ελεγχο (οπως ο γραφων) και τους εμφανιζει ως ΠΡΟΕΓΚΡΙΣΗ ΕΝΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ...

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση,

Έκανα αίτηση στις 21-9-2009

Ήρθαν για προέλεγχο στις 17-12-2009

Στο site του ΟΑΕΔ η αίτησή μου έχει έγκριση χρηματοδότησης

Επιπλέον, ο υπάλληλος του ΟΑΕΔ μου έχει κόψει τιμολόγιο πληρωμής για την προκαταβολή (5000Ε).

Παρόλα αυτά ακόμη περιμένω...

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον ΟΑΕΔ με ενημέρωσαν ότι υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις σαν τη δική μου και περιμένουν κατευθύνσεις από Αθήνα!

 

Συμπληρωστε την ειδικοτητα σας στο προφιλ σας . Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι καταλαβαίνω απ όλες τις περιπτώσεις μας, έχουν παγώσει μέχρι νεοτέρας οι επιδοτήσεις, μιας και δεν ξέρουν οι υπάλληλοι στο λογιστήριο πώς να κινηθούν μετά απ όλες τις αλλαγές, στον οικονομικό τομέα του κράτους……

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

όπως βλέπω είμαστε όλοι παθόντες! Ο καθένας με τον τρόπο έκανε το '' άνοιγμά '' του με τον ΟΑΕΔ, χρεώθηκε, δανείστηκε και τώρα περιμένει. Ερώτηση .. όλοι εμείς λοιπόν, μπορούμε να οργανωθούμε και να κάνουμε κάτι. Τόσα ακούγονται, εννοώ διαμαρτυρίες από άλλες "ομάδες", αλλα, για τον ΟΑΕΔ τίποτα!τι λέτε? μπορούμε να κάνουμε κάτι για ν ακουστεί ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.