Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποστασιόμετρα laser


Recommended Posts

Βρέ συνάδελφε Hλια τα disto, bosch laser μηχανακια ΔΕΝ είναι τοπογραφικα οργανα,εγω

χρησιμοποιώ disto δικην μετροταινίας (συμπληρωματικα) στις αποτυπώσεις μου με γεωδαι-

τικο σταθμό.

Link to comment
Share on other sites

Και εξωτερικά γίνεται ..... όχι για μεγάλες αποστάσεις και φυσικά με τη βοήθεια των πολωτικων φακών (κόκκινα γυαλιά).

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!:P

τελικά επέλεξα της Hilti μαζί με τα γυαλια, στόχο και ράβδο προέκτασης!!!ήταν με διαφορά οι πιο επαγγελματίες και η εγγύηση έπαιξε σημαντικό ρόλο;)

θα σας γραψω εντυπώσεις όταν αρχίσω να το χρησιμοποιώ!

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε μπορεί να γίνεται εξωτερικά αλλά μεγάλη σπαταλη χρόνου,το εχω δοκιμάσει

και αποφάσισα οτι δεν αξίζει τον κόπο, καλύτερα χίλιες φορές με μετροταινία.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ήθελα παρακαλώ πολύ πληροφορίες για το disto d8 και το tablet Pc apex nexus τα είδα στο you tube και ενθουσιάστηκα εάν ξέρει κάτι κάποιος ας μας πει την άποψη του ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Το Leica Disto υπολογίζει εμβαδά; σε ένα βίντεο που είδα δείχνει ότι υπολογίζει εμβαδά, στο τηλέφωνο που ρώτησα για περισσότερες πληροφορίες, μου είπαν ότι "δεν υπολογίζει εμβαδά αλλά μόνο παραλληλόγραμα"!

αλλά δεν φάνηκε να ξέρει και πολλά πράγματα.

 

Ποιό μοντέλο θα προτείνατε; ενδιαφέρομαι κυρίως για υπολογισμό αποστάσεων και αυτόματο υπολογισμών εμβαδών επιφανειών,

το D8 γράφει ότι περνάει τις μετρήσεις σε προγράμματα υπολογιστών, excel, autocad, δηλαδή τι ακριβώς κάνει, σε βοηθάει να σχεδιάσει την επιφάνεια στο autocad;

 

ευχαριστώ

 

 

Παρακαλώ πριν θέσετε οποιοδήποτε ερώτημά σας, χρησιμοποιείστε την "Αναζήτηση" για όμοια θέματα, προκειμένου να κάνετε τη δημοσίευση σας εκεί!

Διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.