Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποστασιόμετρα laser


Recommended Posts

Δώσε μου λίγο χρόνο να βρω το λινκ της εταιρίας που το φτιάχνει να δω το help manual έχουν στο διαδίκτυο.

Αλλά το βασικό σ αυτό είναι το δεις στην πράξη.

Είναι άριστο για κτιριακές αποτυπώσεις ακόμα και με τοίχους μη σταθερού πάχους που γίνεται το έλα να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι άριστο για κτιριακές αποτυπώσεις ακόμα και με τοίχους μη σταθερού πάχους που γίνεται το έλα να δεις.

Δεν μπορείς να φανταστείς τι έχω τραβήξει σε μία αποτύπωση πρόσφατη, δεν μπορείς να φανταστείς.

Παλαιό κτίριο, καμία συμμετρία, τραπεζοειδούς μορφής δωμάτια (κανένα μα κανένα τετραγωνισμένο), στρογγυλάδες σε τελειώματα τοίχων και .......................τοιχοποιία από 15 cm πάχος έως 25 cm.

Έφτυσα αίμα για να το φέρω.

Αν έβλεπες τη φάτσα μου όταν το είδα επί τόπου...................ή θα με λυπόσουν ή θα έκλαιγες από τα γέλια!

 

Αν βρεις στοιχεία ανέβασε σε παρακαλώ ναι?

Link to comment
Share on other sites

Ηλία αν υπάρχει ανάγκη σου στέλνω ένα δεύτερο κλειδί (usb κλειδωμα το προγραμμα) να το δουλέψεις και μου το ξαναστέλνεις. (έχω 3 και άνετα και ένα μήνα το 3 δεν το χρειαζόμαστε)

Με 20 λεπτά τηλεφωνικό μάθημα (αν δεν είσαι αθήνα) μαζί μου θα δεις την υγεία σου.

Οπότε με την ησυχία σου μετά το παίρνεις από την Ιταλία που είναι η εταιρία.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ηλία αν υπάρχει ανάγκη σου στέλνω ένα δεύτερο κλειδί (usb κλειδωμα το προγραμμα) να το δουλέψεις και μου το ξαναστέλνεις.

Το εκτιμώ απεριόριστα!

Την εν λόγω δουλειά την τελείωσα και μάλλον με καλό αποτέλεσμα αλλά δυστυχώς με πολύ κόπο.

Αν προκύψει κάτι ανάλογο (που έυχομαι να μην ξαναδώ τέτοια αποτύπωση) θα επικοινωνήσω μαζί σου!

Σ΄ ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα αποστασιόμετρα που έχουν ΚΑΙ κλισίμετρο, μπορεί να κοστίζουν κάτι παραπάνω αλλά για μένα είναι μεγάλη ευκολία και....

στη τελική ότι πληρώνεις παίρνεις...

 

Αυτό το προγραμματάκι ελέγχου.... τι είναι???

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καταλαβαίνει την απόκλιση της δέσμης του laser ως προς το οριζόντιο επίπεδο, με ικανοποιητική ακρίβεια (τάξης λίγων μοιρών φαντάζομαι) και κάνει αναγωγή της κεκλιμένης απόστασης που μετράς στο οριζόντιο επίπεδο.....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή άμα μετρήσω κεκλιμένη λόγω αστάθειας χεριού, αυτό που αναγράφει την οριζόντια????? Αυτόματα?????? Πλάκας μου κάνεις τώρα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.