Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποστασιόμετρα laser


Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι ακόμα αν το έχει επιχειρήσει κάποιος. Με το Disto D2 ας πούμε, η άλλο αποστ/τρο που να μην εχει κάμερα, μπορούμε με δυνατό φως μεσημεριού να βρούμε απόσταση οικοδομικών γραμμών η δεν φαίνεται η κουκίδα στα 18 μέτρα;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω....αλλα γιατι να βρείς απόσταση οικοδομικων γραμμων;για εκπαιδευτικούς λόγους;για να ελεγξεις το χάρτη της περιοχής;συνήθως υλοποιείς την δικιά σου οικοδομική γραμμη απο τον δρόμο.....και γιατι σωνει και καλά μεσημέρι ;ειναι μια εξωτερική μέτρηση,την κάνεις οτι ωρα θέλεις.....

Link to comment
Share on other sites

Απλά για έλεγχο απόστασης σε ήδη υπάρχοντες οικοδομές. Βασικά ρωτώ για να δω αν σε τέτοιες αποστάσεις είναι χρήσιμο το εργαλείο, ειδικά την ημέρα, και αν η κουκίδα σε τέτοια απόσταση είναι αρκετά σταθερή και φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω ενα Laser αποστασιομετρο και εχω καταληξει σε ενα απο τα Bosch DLE 40 ή DLE50. Μπορει καποιος να μας πει εκτος απο την διαφορα μεγιστης αποστασης αν υπαρχει ουσιωδης διαφορα αναμεσα στα δυο μοντέλα?

Επισης θα ηθελα να ξερω αν μου ξεφευγει καποιο αλλο οργανο αλλης εταιριας ιδιας αξιοπιστιας σε καλυτερη τιμη (θεωρω τα bosch best value for money)

 

p.s. επισης αν πουλαει καποιος το δικο του θα μ'ενδιεφερε κ μεταχειρισμενο...

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι, ΟΛΑ οσα ρωτατε εχουν απαντηθει μερικες 10αδες φορες...

Ανατρεξτε αν εχετε την καλοσυνη στις προηγουμενες σελιδες...

Link to comment
Share on other sites

συναδελφε μ'εκανες να ξαναδιαβασω και τις 8 σελιδες του Thread νομιζοντας οτι κατι μου ξεφυγε, χανοντας ετσι 15' απο τον χρονο μου...

Η κυρια ερωτηση ειναι σαφης: υπάρχει ουσιωδη διαφορα μεταξυ του DLE40 & DLE50 ? (εκτος του οτι το 2ο μετραει 10 μετρα παραπάνω)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οχι συνάδελφε το αποστασιόμετρο με υπερήχους είναι η μεγαλύτερη μουφα που υπάρχει. Είχα δει ένα της dewalt νομίζω κ τα αποτελέσματα ήταν ότι να ναι.

Δώσε κάτι παραπάνω να πάρεις κάτι το οποίο θα το έχεις αρκετό καιρό και πάνω απ όλα θα μετράει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

http://www.etools.gr/ergaleia-metrhshs/bosch-epaggelmatika/dle-70-bosch-metrhths-apostaseon-10.html

 

παρε αυτο

μια χαρα ειναι για εσωτερικους χωρους

για εξωτερικους χωρους με ηλιοφανεια δεν θα βλεπεις την κουκιδα

εχει και πυθαγορειο,ογκο,εμβαδο,εξαρτημα για να μετρας σε ακμες κτλ

3 χρονια εγγυηση,στιβαρο,μια τιμια προταση σε καλη τιμη(ενα 100ρικο αν αγορασεις με τιμολογιο)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.