Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2008)


Recommended Posts

Με τη δικαιολογία ότι έχω εξαρτημένη σχέση εργασίας επειδή παρέχω τις υπηρεσίες μου σε ένα γραφείο και το μεγαλύτερο μέρος τον εσόδων μου είναι από έναν πελάτη..μακάρι να χα κι άλλους, αλλά θα έπρεπε να το είχα προβλέψει και να κόψω κανένα εικονικό αφού μόνο έτσι πείθονται :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 821
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Bubblemaze είχες μια ΑΠΥ στα εσοδα σου ή κάθε μήνα απο μία? γιατι έτσι φαίνετε μηνιάτικο! Αρα υπάλληλος. Μηπώς με αυτή τη λογική (ας την πούμε λογική) το τεκμηρίωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη δλδ οι υπαλληλοι ακυρωνονται??? Επειδη και γω παρεχω υπηρεσιες κια καθε μηνα κοβω μια ΑΠΥ...Που ειναι το κακο??

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι κάτι τέτοιο υποκρύπτει σχέση εξαρτημένης εργασίας με όλα όσα συνεπάγεται και για σένα που είσαι στο πρόγραμμα και για τον πελάτη που μπορεί να τον κυνηγήσει η εφορία που δε σε έχει μισθωτό. 'Οσον αφορά εμένα, όχι δεν κόβω ΑΠΥ κάθε μήνα και τα ποσά είναι διαφορετικά μεταξύ τους από τον συγκεκριμένο πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

επιτέλους μετα απο 4 μήνες στο δικτυακό τόπο του οαεδ στην ενημέρωση της αίτησης μου γράφει ΠΡΟΕΓΚΡΙΣΗ ΕΝΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.Πιστεύω οτι είναι κατι καλό γιατί τόσους μήνες έγραφε επεξεργασία αίτησης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

εχθές το πρωί με ενημέρωσαν τηλεφωνικά από τον οαεδ οτι εγκρίθηκε η αίτηση μου και να τους παω φορολογική ενημερώτητα και α.λ. εθνικής τράπεζας για να πληρωθώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς αν κοιτάζουν όλους τους χώρους του σπιτιού ή μόνο το κεντρικό δωμάτιο?

Είχε κανείς πρόβλημα αν είχε ηλεκτρική κουζίνα στο χώρο της κουζίνας? (είναι του ιδιοκτήτη και δε μπορώ να τη βγάλω)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

βασικά πρώτη φορά το ακούω και είναι λίγο σπανιο.Πιστεύω πως έγκειται στην χαλαρότητα των ελεγκτών.Δεν μπορείς για κανα 3ωρο να την βγάλεις,άσε που για 10 λεπτά κάθονται,μόνο τα χαρτι'ά και τα τιμολόγια κοιτούν.Εγώ πάντως είμαι στην φάση έγκρισης χρηματοδότησης.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.