Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δήλωση μηχανικού για μη ύπαρξη αυθαιρεσιών


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για τη βεβαίωση δεν επιλέγεις χρήση,( η χρήση συμπληρώνεται όταν υπάρχει υπολογισμός προστίμου)  απλά στη περιγραφή αναφέρεις ότι πρόκειται για κτίριο γραφείων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία αλλά γιατί δεν επιλέγεις άλλη κατοικία που είναι και το δυσμενέστερο αν είναι κατοικία το μεταβιβαζόμενο και υπηρεσίες για όλα τα άλλα. 

Link to comment
Share on other sites

 

Είχα επιλέξει Περιφέρεια, ΠΕ και Δήμο σε Google Chrome που δεν δείχνει τον χάρτη του Κτηματολογίου.

Πατάω αποθήκευση και πάω να μπω με Firefox για να επιλέξω στον Γεωγρ. Εντοπισμό το οικόπεδο.

 

 

Στον chrome στο παράθυρο του κτηματολογίου πάνω δεξιά σου έχει μια ασπιδούλα, πατάς εκεί και επιλέγεις φόρτωση ούτως ή άλλως.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν βρουν τα λεφτά ελπίζω ότι, θα τα διορθώσουν αυτά τα bugs της εφαρμογής, πόσο μάλλον στην εφαρμογή του νέου νόμου, που θα έχει και αεροφωτογραφίες για όλα τα ακίνητα της ελληνικής επικράτειας και θα ..."βγάζει" αυτόματα τις τιμές ζώνης για όλα τα ακίνητα.....

 

ΧΑ, χα, χα, χα, χα, χα, χα, χα!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Στον chrome στο παράθυρο του κτηματολογίου πάνω δεξιά σου έχει μια ασπιδούλα, πατάς εκεί και επιλέγεις φόρτωση ούτως ή άλλως.

 

 

Πολύ καλή η σημείωσή σου, συνάδελφε!

Ούτε καν πήγε το μυαλό μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα ηθελα να ρωτήσω τους παλιότερους ή αυτούς με μεγαλυτερη εμπειρία σε παλιότερες άδειες

εχω στα χέρια τα σχέδια ΟΑ του 68 απο πολεοδομία θεσσαλονικης επικυρωμένα. Στα σχέδια δεν υπάρχει η σφραγίδα ελέχθηκε. Υπαρχει μια στρογγυλη της πολεοδομίας, τα χαρτόσημα (με σφραγίδα διαγράφεται) και μια σφραγίδα που αναφέρει "Η μελέτη υπόκειται εις μελλοντικόν έλεγχον του Γραφ. Πολ. Θεσ/νικης". Υπάρχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τις προάλλες που πήρα μία άδεια του 1973 ήταν ακριβώς έτσι και όταν ρώτησα μου είπαν ότι τότε αυτή ήταν η "έγκριση".

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.