Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δήλωση μηχανικού για μη ύπαρξη αυθαιρεσιών


Recommended Posts

μα η αρχική επιλογή ήταν η 2η.

 

Δηλαδή ότι δεν υπάρχουν άλλες αυθαιρεσίες πέρα από αυτές που νομιμοποιήθηκαν με τον 4014...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει θέμα το σύστημα με τις επαναυποβολές για βεβαίωση, χάνει κάποια από τις επιλογές και σου βγάζει μόνο εκείνη για τα αδόμητα (αν θυμάμαι καλά).

Καλύτερα νέα δήλωση με ακύρωση της προηγούμενης.

Link to comment
Share on other sites

Γυρίζεις τη δήλωση σε προσωρινή υπαγωγή και στα στοιχεία της αναγράφεις "ΑΚΥΡΗ ΔΗΛΩΣΗ - ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΘΕΙ ΣΕ ΧΡΗΣΗ". Και την αφήνεις έτσι..

Η ακριβής διαδικασία αναγράφεται στο εγχειρίδιο του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο μου έκανε το σύστημα μόλις, και λέω κι εγώ μήπως έκανα προσωπικά κάποιο λάθος...

 

Επίσης, κάτι άλλο που παρατήρησα.

Είχα επιλέξει Περιφέρεια, ΠΕ και Δήμο σε Google Chrome που δεν δείχνει τον χάρτη του Κτηματολογίου.

Πατάω αποθήκευση και πάω να μπω με Firefox για να επιλέξω στον Γεωγρ. Εντοπισμό το οικόπεδο.

 

Επιλέγοντας το οικόπεδο, μου αλλάζει τον Δήμο στην λίστα των Δήμων και μου είχε βάλει τον 1ο αλφαβητικά.

Φυσικά το είδα αφού τύπωσα την Βεβαίωση και το αιτήθηκα μεταφορά σε Προσωρινή.

Μετά την προσωρινή όμως μου έχει επιλεγμένη λανθασμένη επιλογή τύπου Βεβαίωσης (ότι δεν υπάρχουν καθόλου αυθαιρεσίες, ενώ είχε και τις τακτοποίησε).

 

Ξανά μεταφορά σε προσωρινή και ακύρωση της Βεβαίωσης...

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγοντας το οικόπεδο, μου αλλάζει τον Δήμο στην λίστα των Δήμων και μου είχε βάλει τον 1ο αλφαβητικά.

Φυσικά το είδα αφού τύπωσα την Βεβαίωση και το αιτήθηκα μεταφορά σε Προσωρινή.

Μετά την προσωρινή όμως μου έχει επιλεγμένη λανθασμένη επιλογή τύπου Βεβαίωσης (ότι δεν υπάρχουν καθόλου αυθαιρεσίες, ενώ είχε και τις τακτοποίησε).

Το ίδιο έπαθα κι εγώ πριν κάνα δίμηνο. Εκτυπώνω τη βεβαίωση, ρίχνω μια ματιά να σιγουρευτώ ότι όλα είναι ΟΚ και τι βλέπω? Δήμος Αλεξάνδρειας Ημαθίας"!!! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθα κι εγώ πριν κάνα δίμηνο. Εκτυπώνω τη βεβαίωση, ρίχνω μια ματιά να σιγουρευτώ ότι όλα είναι ΟΚ και τι βλέπω? Δήμος Αλεξάνδρειας Ημαθίας"!!! :mrgreen:

 

Έβγαλα άλλη και αύριο που θα ξεκλειδώσουν την παλιά θα την ακυρώσω κι αυτή...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.