Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δήλωση μηχανικού για μη ύπαρξη αυθαιρεσιών


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για τα προ 75 ποιο είναι το σκεπτικό τους; Σχετίζεται με κάτι η συγκεκριμένη χρονολογία; 

 

Λογικά, με το νέο Σύνταγμα της χώρας, στο οποίο περιέχεται το "επίμαχο" άρθρο 24, βάση του οποίου αποφασίζουν τα δασαρχεία, το ΣτΕ, κτλ.

Edited by vagiotis
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω πρόβλημα σήμερα στο να ανοίξει ο χάρτης του γεωγραφικού εντοπισμού στο σύστημα; Μιλάω για Internet Explorer (έκανα τη δουλειά τελικά από firefox, αλλά το ερώτημα παραμένει).

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και σε μένα τον ανοίγει με explorer....

Όλα καλά όμως με firefox ή google chrome.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιρνω πολεοδομικα σχεδια, τα αντιπαραβαλω με την πραγματικη μου κατασταση και ειναι ενταξει ολα

Υπαρχει ημιυπαιθριος σε οικοδομη του 1976 (μονο που τοτε δε χαρακτηριζοταν ετσι) ανοικτος κανονικα.

Μετραω τα καθαρα τετραγωνικα του διαμερισματος για να βγαλω και το ΠΕΑ μου και παρατηρω οτι κατα τη συσταση, η καθαρη εμβαδομετρηση μου περιλαμβανει και τον ημιυπαιθριο ως κλειστο.

Κοινως εχω αποκλιση περιπου 2,5τ.μ. αναμεσα στη συσταση και στην πραγματικοτητα

 

Εγω χορηγω βεβαιωση κανονικα, τα πολεοδομικα ειναι το ευαγγελιο μου.

με τη συσταση τι κανω ομως? Αναφερω το προβλημα στη συμβολαιογραφο για να προχωρησει σε διορθωση της συστασης η το κανουμε γαργαρα?

 

Στο ΠΕΑ ΔΕ ΔΕΧΟΜΑΙ να γραψω τα τετραγωνικα του συμβολαιου, απο τη στιγμη που η θερμαινομενη μου επιφανεια ειναι μικροτερη.

 

Τι μου συστηνετε να πραξω?

Link to comment
Share on other sites

Η βεβαίωση και το ΠΕΑ θα είναι εντάξει όπως ακριβώς τα λες ...

Αλλά και η σύσταση είναι επίσης εντάξει ... τότε μέτραγαν όλα. Γιατί να αλλάξει τώρα ;

Αύριο μπορεί να αλλάξουν πάλι ... δεν σημαίνει κάτι για τη σύσταση.

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαινει "τοτε μετραγαν ολα"?

Μετρουσε στη δομηση, στο καθαρο εμβαδον του διαμερισματος και ενας τοτε Η/Χ ο οποιος μετρουσε στην καλυψη αλλα οχι στη δομηση στην ΟΑ?

Πως γκενεν αυτο?

Και αν μετρουσε στη δομηση, τοτε γιατι να μην τον ειχε κλειστο ο εργολαβος και να τον αφηνε ανοικτο?

Link to comment
Share on other sites

Αρα αν προσμετραται και στη δομηση, μπορει ανα πασα ωρα και στιγμη να τον κλεισει χωρις να θεωρειται πολεοδομικη παραβαση?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.