Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δήλωση μηχανικού για μη ύπαρξη αυθαιρεσιών


Recommended Posts

Καλά, όχι ακριβώς αυτήν... Έκανα ένα μιξ από αυτήν του ΥΠΕΚΑ με μία που λέει το ΤΕΕ Λάρισας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εεεεεεεεεεεεεεετσ'

 

Συνάδελφοι στο 11880 δεν ξέρουν τίποτα για το Ν.4014. Πιστεύω ότι έχουμε καταστραφεί σαν μηχανικοί. Το αδιέξοδο είναι πλέον μπροστά μας. Λέτε να πάρουμε τα 3 μουουουουουουο!!!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Μου είπε κάποιος οτι για άδεια λειτουργίας καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος χρειάζεται και βεβαίωση μηχανικού που να λέει ότι όλα είναι όπως φαίνονται στα σχέδια και δεν υπάρχουν αυθαίρετες κατασκευές. Έψαξα λίγο στο ίντερνετ αλλά δεν βρήκα τίποτα σχετικό. Ξέρεις κανείς σας κάτι σχετικό με αυτό ή πρόκειται για λάθος πληροφόρηση?

Link to comment
Share on other sites

Οι βεβαιώσεις περί μη αυθαιρεσίας, εκδίδονται και απαιτούνται μόνο για περιπτώσεις δικαιοπραξιών βάση του Ν. 4014. Ούτε για αλλαγές χρήσης, ούτε για επιβολή βαρών όπως καταχρηστικά ζητάνε οι τράπεζες (σημειώστε ότι για το συγκεκριμένο από χθεσινή μου πληροφόρηση, η ΑΤΕ τουλάχιστον επανεξετάζει το θέμα και μάλλον θα ανακαλέσει την απαίτησή της αυτή).

Edited by tpanag
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα κτηριο προ του 55 (δεν βρισκεται η αδεια) που το συμβολαιο διχνει 500τ.μ. ενω στην πραγματικοτητα ειναι 600τ.μ. (μπορει ν'αποδειχθει μονο απο φωτογραφιες οτι κατασκευαστικα εγιναν ταυτοχρονα).

 

Δινουμε Βεβαιωση και για τα προ του 55 και τι βεβαιωνουμε? Οτι οντως εγιναν προ του 55?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.