Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Προσπαθώ να εντάξω στο σύστημα ένα εξ ολοκλήρου αυθαίρετο κτίσμα που πλέον έχει μπεί στο σχέδιο ώστε να βγάλω άδεια μετά!

Ξέρει κανείς τι συμπληρώνουμε??Έβαλα συνολικά τα τετραγωνικά του σαν υπέρβαση ΣΔ κύριων χώρων,τιμες ζώνης,ιδικτήτες κτλ..πρόστιμο δεν βγάζει!!!

Δεν υποτίθεται ότι πρέπει να πληρωθεί κάποιο παράβολο για να ενταχθεί στη ρύθμιση??

Έχετε καμία ιδέα αν στην τεχνική έκθεση πρέπει να κάνω αναλυτική περιγραφή του κτίσματος??Θα χρησιμέψει πουθενά αυτό??

Εχει κανει κανείς παρόμοια περίπτωση??

 

Δεν έχει εντάξει κανείς κτίσμα που να μπορεί μετα να βγάλει οικοδομική άδεια??(νομιμοποίηση)

Μήπως είμαι off topic...?

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το σύστημα αυτή τη στιγμή μετά τις διορθώσεις? Προσπαθώ εδώ και 1.30΄ώρα και νιώθω ότι δεν πάει καλά ή μήπως είναι ι δέα μου?

Edited by cadman65
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει εντάξει κανείς κτίσμα που να μπορεί μετα να βγάλει οικοδομική άδεια??(νομιμοποίηση)

Μήπως είμαι off topic...?

 

Τσέκαρες το πεδίο πρός, ''έκδοση οικ. άδειας''?

Πιστεύω το έκανες γι αυτό και σωστά δεν σου υπολογίζει το πρόστιμο. Το παράβολο σε αυτήν την φάση δεν φαίνεται στο σύστημα και θα φανεί, αφού κάνεις την υποβολή, στην καρτέλα ''οικονομικά στοιχεία'' και από εκει θα τυπώσεις την εντολή πληρωμής του παραβολου

Link to comment
Share on other sites

@ηλία

 

έχουμε καμιά ενημέρωση επ' αυτού ηλία?? είναι ΠΟΛΥ σημαντικό, και το έχω ρωτήσει αρκετές φορές εδώ μέσα..

Link to comment
Share on other sites

Για την διαφορετική διαμερισματωση θα περιμένουμε το ηλεκτρονικό σύστημα να προσαρμοστεί? Καλό Πάσχα ή μάλλον καλό καλοκαίρι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν παρανοήθηκε αυτό που ήθελα να πω, αλλά σε ύφος χιουμοριστικό ήθελα να πω ότι όλοι προτιμούν να κάνουν "Τακτοποίηση" και όχι "Νομιμοποίηση" με άδεια.

 

Μάλλον ακόμα και εγώ είμαι off topic.

 

Με συγχωρείτε λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

όταν πάρουν χαμπάρι οι ιδιοκτήτες ότι απελευθερώθηκαν οι αμοιβές ΚΑΙ για τις οικοδομικές άδειες να δείτε πως θα τρέχουν να βγάζουν άδειες για να γλιτώσουν το πρόστιμο.

(το μόνο που με προβληματίζει είναι αν πληρώνουν ΙΚΑ)

Edited by antnatal
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.