Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λοιπές παραβάσεις - Αναλυτικός προυπολογισμός


Recommended Posts

Επειδή είναι αδύνατο να διαβάσω 334 σελίδες, κάνω την ερώτηση.

Αν έχουμε μόνο κατασκευές με αναλυτικό και βγαίνουν 3 λοιπές παραβάσεις, το παράβολο είναι 500€?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα

Ενα υποστεγο-στεγαστρο σε ακάλυπτο με μεταλλικό σκελετό (4 "κοιλοδοκούς" τετραγωνικής διατομής ) και στέγη απο κεραμίδια,

πως θα το υπολογίζατε αναλυτικά? Πέργκολα? ή σκελετός τόσα κιλα χάλυβα και στέγη. Το θεμα στο 2ο ειναι πως λαμβάνεται

η στέγη. Καθως ούτε αυτοφερόμενη είναι ουτε επι πλάκας σκυροδέματος.

Edited by laxanos
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω οτι χρειάζεται τόσο ανάλυση , εγώ θα έβαζα περγκολα μεταλλική (19.01)  και σκεπή αυτοφερόμενη (15.03)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει περίπτωση εξωτερικό Wc με χαμηλό ύψος να δύναται να δηλωθεί με μειωτικό συντελεστή ή με αναλυτικό? 

(Τι ρωτάω και γω τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά δύσκολο, μειωτικό συντελεστή λαμβάνουν λίγες και πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις και αναλυτικό ακόμη λιγότερες.

Από τη στιγμή που δεν είναι ισόγεια αποθήκη ή θέση στάθμευσης με επιφάνεια

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι η μοναδικη σου παράβαση φαντάζομαι λόγω τετραγωνικών είτε κχ ή βχ ή αναλυτικό όλα θα σου βγάλουν 500 πρόστιμο, εγώ πάντως θα το δήλωνα ΥΔ,ΥΚ χωρίς μειωτικό

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.