Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

Επείδη είμαι μπερδεμένος, στις περιπτώσεις όπου υπάρχει οικοδομική άδεια, στην σκαναρισμένη κάτοψη ορόφου σημειώνεται η θέση και το περίγραμμα της αυθαιρεσίας ή αποτυπώνεται κανονικά πλατος τοιχοποιίας, ανοίγματα, έπιπλα ....... κτλ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προσωπικά κάνω κανονική αποτύπωση του χώρου, δηλαδή πάχος τοιχοποιίας - θέση και διαστάσεις ανοιγμάτων - υπόμνημα υπολογισμών εμβαδού υλικών κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, η περίπτωση που ανέφερα παραπάνω αφορά επεκτάσεις που δεν φαίνονται στα εγκεκριμένα.

Εάν ο χώρος υπάρχει αποτυπωμένος στα εγκεκριμένα, ένα απλό περίγραμμα με ερυθρά και μια διαγράμμιση, αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

Δηλάδη αν στον όροφο μιας οικοδομής, σ' ενα διαμέρισμα  ο ημ/χ  είχε κλείστεί και ο εξώστης είχε γίνει επέκταση δωματίου, ένα απλό περίγραμμα με ερυθρά και μια διαγράμμιση θ' αρκούσε?

Link to comment
Share on other sites

Και στην θέση του παλίου πινακάκι βάζω καινούριο με υπογραφή δικία μου σώστα?

Το πρόβλημα μετά είναι στο σκανάρισμα που δυστηχώς θα γίνει ασπρόμαυρο και έτσι δεν θα φαίνεται το περίγραμμα με την διαγράμιση κόκκινο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα δεν μου έχει ξεκαθαριστεί η απορία. Οι δηλώσεις που εχουνε κατατεθεί στο σύστημα και ειναι σε προσωρινή

υπαγωγή αλλά το πρόστιμο τους ειναι εξοφλημένο, υπάρχει καποιο deadline για αυτες? Κινδυνεύω να μην μπορώ να της ολοκληρώσω στην κατάσταση που τις έχω αφήσει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.