Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αριθμός κτηματολογίου & ΠΕΑ


qwert

Recommended Posts

ετσι ειναι...

αλλά εδω προκειται για ΠΕΑ σε διαμερισμα που μεταβιβασθηκε πριν 8 μερες...και προκειται να εκμισθωθει...

Η μεταβιβαση εγινε με βαση βεβαιωση που πηραν απο το κτηματολογικο γραφειο οτι "κατεθεσαν" δηλωση ιδιοκτησίας...και εχει αριθ. ΚΑΕΚ.....

 

Αυτος ο αριθμος ειναι αδυνατον να αλλαξει τις επομενες 8 μερες

εντιτ

η ανω απαντηση αφορα τον 790...

 

katr

δες το συμβολαιο...εχει εκει μια βεβαιωση..με εναν αριθμο...

αυτον θα χρησιμοποιησεις...

 

και φυσικα θα το παει η κορη το συμβολαιό της στο αντιστοιχο γραφειο για να δηλωσει την "μεταβολη"...απο τον πατερα στην κορη...

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ουτε αυτο χρειαζεται dimitri,συνηθως γινεται ερευνα μεταγραφης μονο στο υποθηκοφυλακειο,εν πασει περιπτωσει αυτοι ειναι δυο προσωρινοι αριθμοι που προκειται να ξαναλλαξουν ισως πολλες φορες μεχρι τη τελικη ενταξη,οποτε νομιζω οτι αν τους χρησιμοποιησεις δεν κανεις λαθος...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ξέρετε το περιοχές που ανήκουν στο κτηματολόγιο πρωτευούσης (π.χ Καλλιθέα) οι οποίες το 2008 δεν δηλωνόντουσαν και μου φαίνεται για αυτές θα γίνει ανάρτηση κατευθείαν μαζί με τίς άλλες, έχουν καεκ για ΠΕΑ ή όχι?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

σε ΠΕΑ που κάνω για ένα διαμέρισμα, μου έδωσαν αυτό το χαρτί για κτηματολόγιο

 

1000417m.jpg

 

γνωρίζει κάποιος αν ο κωδικός ιδιοκτησίας είναι το νούμερο που έχω κυκλώσει κάτω από τον barcode ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by AristidisZ
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν σου έχουν προσκομίσει και άλλο χαρτί. Εκεί πέρα δίπλα στην δ/νση της ιδιοκτησίας γράφει με barcode και τον κωδικό της.

 

Λογικά πρέπει ο ιδιοκτήτης να έχει και αυτό το χαρτί, ζήτα να στο προσκομίσει.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ζητάει και τα 2 το πρόγραμμα ?

 

Στο buildingcert μπορείς να βάλεις ή το κωδικό όλου του κτηρίου (εκτός αν έχει γίνει σύσταση οριζόντιας ιδιοκτησίας) ή τον αριθ, πρωτοκόλου δήλωσης

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά....

 

Αν δεν υπάρχει ΚΑΕΚ, βάζεις αριθμός πρωτ δήλωσης και κωδικό ιδιοκτησίας.

 

Αν βάλεις μόνο αρ πρωτ δήλωσης τότε λογικά υπάρχει πρόβλημα καθότι κάθε ιδιοκτησία έχει και άλλο κωδικό...

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ζητάει και τα 2 το πρόγραμμα ?

 

Στο buildingcert μπορείς να βάλεις ή το κωδικό όλου του κτηρίου (εκτός αν έχει γίνει σύσταση οριζόντιας ιδιοκτησίας) ή τον αριθ, πρωτοκόλου δήλωσης

 

Εαν το κτίριο έχει δηλωθεί στο Κτηματολόγιο πρέπει να καταχωρίσετε:

  • είτε τον Αρ. Πρωτ. Δήλωσης και τον Κωδικό Ιδιοκτησίας
  • ή τον ΚΑΕΚ

ζητάει και τα δύο...

 

το ξέρω Άκη ότι ζητάει και τα 2, απλά ρωτάω μήπως αυτό που έχω κυκλώσει είναι ο κωδικός...

Edited by AristidisZ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.