Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανέβασμα συμβάσεων με πελάτες μας στο σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 554
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ο ταούγκαλος είναι η μετεξέλιξη του ούγκαλου.

 

Ένας γρήγορος ορισμός για τον ούγκαλο:

Χειρότερος από τον ουγκ και τον ούγκανο, καλύτερος απ' τον γκαούγκαλο. Γενικώς, κάποιος άξεστος, βάρβαρος, όπως το επιφώνημα «ουγκ» που συνηθίζεται στα Λούκι Λουκ.

Edited by ssouanis
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να σας κανω γιατι εχω μεινει λιγο πισω στο θεμα αυτο:

 

Εγω για ολες τις δουλειες που εχω κανει το 2012 (αλλα και για το 2013) ειχα κανει ιδιωτικο συμφωνητικο και ολα τα ειχα παει και στην εφορεια για θεωρηση (οχι ομως και στο ΤΕΕ). Αντιστοιχα εκοψα και τις ΑΠΥ.

1. Πρεπει τωρα να σκαναρω και να κανω Upload ολα αυτα στο συστημα των αμοιβων του ΤΕΕ? υπαρχει νομοθεσια γιαυτο? και αν το αγνοησω?

2. Πρεπει να κανω και λιστα συμφωνητικων οταν ανοιξει το συστημα της εφορειας, παροτι ειναι ολα θεωρημενα?

 

Συγνωμη και παλι, αλλα 40σελιδες του topic δεν εχω χρονο να τις διαβασω. Ας κανουμε ενα summary!

Link to comment
Share on other sites

1. Οδηγία του ΤΕΕ υπάρχει, όχι νομοθεσία. Εκτός άμα το να τα ανεβάζουμε εκεί υποκαθιστά την ψηφιακή πλατφόρμα που περιμένουμε. Πάντως δεν χάνεις τίποτα (εκτός από χρόνο) να τα ανεβάσεις.

 

2. Ας ανοίξει και θα δούμε τι θα κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Νόμος υπάρχει, για κατάθεση στο ΤΕΕ. Θεωρώ πως είναι και προς το συμφέρον μας να τα στέλνουμε ηλεκτρονικά από το να τα πάμε προσωπικά.

Βέβαια, προσωπικά, διαφωνώ με τη μορφή που τα ζητάει το ΤΕΕ και για αυτό στέλνω ότι είχα υπογράψει με τους πελάτες μου...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά για δηλώσεις που έβαλα στο σύστημα του ΤΕΕ το 2012, έχω ανεβάσει σε pdf στο σύστημα αμοιβών το συμφωνητικό.

Χρειάζεται να τα πάω και στην εφορία;

 

Οι υπογραφές των ιδιοκτητών δεν είναι με γνήσιο της υπογραφής..

(Εφ' όσον είναι ιδ. συμφωνητικό δεν χρειάζεται, σωστά; )

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.