Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να ρωτήσω σε πρόταση εξωτερικής θερμομόνωσης εμείς προτείνουμε μόνωση στην αδιαφανή επιφάνεια ΑΒ =10Χ3=30τ.μ και στο σενάριο την βάζουμε μονωμένη να δούμε το κέρδος. Ομως το ύψος 3μ περιέχει και το πάχος πλάκας , στρώσης και αν από κάτω είναι ΜΘΧ πιθανόν και την κάτω πλάκα. Αρα στην πραγματικότητα θερμομόνωση θα γίνει στο 2.60Χ10=26τ.μ. Κάνετε κάτι άλλο?πειράζει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει μόνο στους τοίχους με μπαλκόνια, στους υπόλοιπους μονώνουμε όλο το ύψος. Επίσης στην πρόταση δεν φαίνεται ότι μονώνουμε και τα σόκορα των ανοιγμάτων, οπότε στην ουσία η διαφορά είναι πολύ μικρή και εγώ τουλάχιστον την αγνοώ.

Link to comment
Share on other sites

αυτο θεωρώ και εγώ γιατί έχω μονοκατοικία με τοίχο με όλο μπαλκόνι αλλά θεωρώ ότι πρέπει να βάλω τα τ.μ όλου του τοίχου όπως τον έχω μεσα στο τεε κενακ και ουσιαστικά με τα σοκορα θα έρθοουν στα ίδια μέτρα. Ετσι και αλλιώς στο 2ο πεα είναι αδύνατον να βάλω ότι μονωμένος είναι μόνο ο τοίχος και όχι το πάχος της πλάκας . έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Νεα λαμογια των τραπεζων

Αυτη τη φορα, εξαφανισανε την αιτηση που εδωσα στον πελατη μου και εγραφε και τα στοιχεια μου ως συμβουλου εργου και τον βαλανε να συμπληρωσει αλλη μια με κενα τα πεδια συμβουλου εργου...

Γιατι αραγε?

Θα παρω τηλεφωνο τη Δευτερα και θα κανουν μαυρα Χριστουγεννα...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χτες στην τράπεζα με τον πελάτη.

Όταν πλησιάζαμε είχε ένα χαμόγελο η υπάλληλος σαν του joker.

Όταν με σύστησε σαν τον μηχανικό του, έφυγε το χαμόγελο.

Όταν δε της είπα πως είμαι ο σύμβουλος έργου, έγινε γκριμάτσα.

Όταν με συμπλήρωνε στον υπολογιστή, έκανε και σχόλιο "και επιθεωρητής και σύμβουλος!!!"

Βρε αι στο διάολο από δω....χρονιάρες ημέρες...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, προκειται για τη γνωστη Ελληνικη Τραπεζα....

Η γνωστη ευρωπαικη τραπεζα εβαλε πελατη μου με την προεγκριση ακομα να υπογραψει χαρτι αναθεσης συμβουλου εργου και εφαγε κραξιμο...

Link to comment
Share on other sites

κανουν και τετοια ιντζαγκι???

για κατσε να πεσει πελεκυς

θα φαει η μυγα σιδερο και το κουνουπι ατσαλι

 

 

αυτη την αιτηση σε πια φαση την ζητανε?

οταν παει ο πελατης για "προεγκριση"???

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.