Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάει ο νούς του αλλά ίσως δεν θέλει να γράψει για υπαλληλίσκους και τράπεζες λαμόγια.

 

Όταν ο ιδρυτής της τράπεζας έκανε εμπορικό κέντρο στο Μαρούσι - και καλά για την Ολυμπιάδα - και άλλαξε χρήσεις 3 φορές και νομιμοποίησε κάθε παρανομία , νομίζετε ότι έχει θεματάκι να κένει ότι γουστάρει και να αυθαιρετεί ; Στην τελική αυτός δεν είναι κράτος ;

 

Που είναι η αδέκαστη δικαιοσύνη για τις παραβάσεις που έγιναν στο Mall ;

Που είναι οι αδέκαστοι λειτουργοί της δικαιοσύνης όταν γίνονται ωμοί εκβιασμοί σε οφειλέτες και όταν κάποια γεράκια ξεκινούν υπόγειες διαδικασίες για να βγάλουν περιουσίες στον "τάκο" ακόμη και για μικρές οφειλές ;

 

Η δικαιοσύνη κοιμάται και ας μην της χαλάμε τον ύπνο .

Η γνωστη αγαπημενη μας ευρωπαικη τραπεζα πηρε και πελατη μου που βαλαμε ηδη 2 σπιτια του και ενα τριτο τωρα να του ζητησει (απο τα κεντρικα παρακαλω) να μπει συμβουλος εργου της τραπεζας αντι εμου αλλα εφαγε ακυρο παραυτα. Ο πελατης μου τυγχανει και συνεργατης μου και εληξε αναιμακτα το ζητημα.

 

Η γνωστή αγαπημένη τράπεζα είναι γεμάτη εκβιαστές , λαμόγια και απατεωνίσκους . Αυτοί επιβιώνουν στην Ελλάδα με ανοχή της δικαστικής εξουσίας (;;;) . Και βέβαια περιμένουν ότι με την εξοντωτική φορολογία οι τράπεζες θα βάλουν στο χερι τις περιουσίες μας για ένα κομμάτι ψωμί .

Και αφού μας εξαθλιώσουν , θα τις πουλήσουν σε ξένους επενδυτές σε δεκαπλάσια αξία.

 

Αυτό κάποιοι το λένε ανάπτυξη αλλά κανείς δεν βρέθηκε να τους ρίξει σε ένα λάκκο και να τους ψάλλει το κατευώδιο !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

σε κατοικια εχω αποθηκακι 2τμ με εξωτερικη πορτα ( συρομενο τζαμι πατζουρι ) στη βεραντα

το χω βαλει ως ΜΘΧ, να το συμπεριλαβω στη θερμαινομενη ζωνη να αλλαξει και αυτο το κουφωμα

ή οχι?

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για την απυ που δινεται στις τραπεζες για το προγραμμα εξοικονομω κατ οικον για το πεα.

δεν ειμαι ενεργειακος επιθεωρητης. αλλα επειδη συνεργαζομαι με προσωρινο θελω να βρω εναν τροπο ωστε να κοβω εγω την τελικη απυ που θα δινω στον πελατη για να την προσκομισει στο τελος και να παρει τα χρηματα για τις επιθεωρησεις. θελω να φαινομαι εγω στους δικους μου πελατες αλλα και να μη κοβει ο προσωρινος ολοκληρο το ποσο αφου τα μοιραζομαστε. δηλ εστω οτι με τις ελαχιστες βγαινει ποσο 400 με φπα. να μου κοβει ο προσωρινος τιμολογιο 200 με φπα και εγω να κοβω το τελικο προς τον πελατη 400 που θα δωσει στην τραπεζα. θα το δεχτουν στην τραπεζα τη δικη μου αποδειξη και στο πεα να φαινεται αλλος?

Link to comment
Share on other sites

σε κατοικια εχω αποθηκακι 2τμ με εξωτερικη πορτα ( συρομενο τζαμι πατζουρι ) στη βεραντα

το χω βαλει ως ΜΘΧ, να το συμπεριλαβω στη θερμαινομενη ζωνη να αλλαξει και αυτο το κουφωμα

ή οχι?

 

Μπορείς.Εως 10% ΜΘΧ στη συνολική κάτοψη της κατοικίας μπορείς να τους συμπεριλάβεις στην θερμαινόμενη ζώνη οπότε καλό είναι να το συμπεριλάβεις

ωστε να μπορεί να αντικαταστήσει κι αυτό το κούφωμα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου με το προγραμμα, μπορειτε να μου πειτε αν το 1ο πεα το εκανε αλλος μηχανικος, εγω μπορω να κανω το 2ο?

Ειναι ιδια περιπτωση επιθεωρησης με αυτη που κανουμε για τις μισθωσεις/πωλησεις?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.