Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παρόλο που τα έχουμε δεί όλα στην Ελλάδα, αυτό δεν πιστεύω οτι μπορεί να γίνει.

Και αν γίνει πως θα περιμένουν στο μέλλον σ' ενα ανάλογο πρόγραμμα να τους εμπιστευτεί ο κόσμος?

 

Αν ισχύει κάτι τέτοιο, η κατάσταση (της χώρας) δεν έχει καμία σχέση με αυτα που μαθαίνουμε.Πρόκειται ουσιαστικά για στάση πληρωμών. Ελπίζω να μην είναι ακριβώς έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Νικολάρα διαφωνώ.

Η μεν κατάσταση της χώρας είναι όντως τραγική, αλλά δεν έχει να κάνει με το "εξοικονομώ", στο οποίο τα κονδύλια ήταν εξαρχής δεδομένα (άλλωστε οι παρατάσεις δίνονταν μέχρις "εξαντλήσεως των αποθεμάτων").

Απ' ότι έχω διαβάσει, θα υπάρξει και β' φάση μεγαλύτερης διάρκειας, και με έμφαση στη θερμομονωτική θωράκιση των κτιρίων.

Το πότε, πού, πώς, κλπ, αναμένονται εναγωνίως....

Link to comment
Share on other sites

Αν η αιτία της διακοπή της χρηματοδότησης είναι η εξάντληση των κονδυλίων αυτών, τότε συμφωνώ δεν υπάρχει πρόβλημα.Όμως κάπου αναφέρθηκε για πιθανή μη εκταμίευση σε ολοκληρωμένα έργα,οπότε είναι εντελώς άλλο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα από έμπιστο άνθρωπο (εγώ προσωπικά το πιστεύω)

Όχι απλά δεν θα προχωρήσει καμία υπόθεση από τις 4 που περιγράφει ο kostas_super_3, αλλά τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα.

Δεν γνωρίζουν εάν θα πληρωθούν και όλες οι τελειωμένες περιπτώσεις που απλά περιμένουν την εκταμίευση.

Tragic

 

Αυτό το είπε κάποιο golden boy απλά για να τρομοκρατήσει λιγάκι. Τους αρέσει τώρα τελευταία να το κάνουν αυτό.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε φιλοι στους πελατες τι λεμε???????? ΝΑΙ ή ΟΥ????

σημερα για αθηνα........

Τρέχτε βγάλτε ΠΕΑ τώρα που γυρίζει.

Όποιος προλάβει πρόλαβε. :smile: :-) :smile:

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Βασικά υπάρχουν οι εξής κατηγορίες πελατών.

 

Κατηγορία 1η. Δεν έχουν υποβάλει ακόμα αίτημα για προέγκριση δανείου. Δεν γίνονται δεκτές νέες αιτήσεις.

Κατηγορία 2η .Έχουν υποβάλει αίτημα για πρέγκριση δανείου και δεν έχουν πάρει ακόμα απάντηση. Άγνωστο τι θα συμβεί.

Κατηγορία 3η .Έχουν υποβάλει αίτημα για πρέγκριση δανείου και έγινε αποδεκτή απλά δεν έχουν καταθέσει φάκελο. Άγνωστο τι θα συμβεί.

Κατηγορία 4η .Έχουν υποβάλει αίτημα για πρέγκριση δανείου και έγινε αποδεκτή έχουν καταθέσει φάκελο απλά δεν έχουν πάρει προέγκριση για να σταλθεί ο φάκελος στοΕΤΕΑΝ. Άγνωστο τι θα συμβεί

Από εκεί και πέρα όσοι βρίσκονται σε κάποιο από τα επόμενα στάδια δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα.

Βέβαια σε αυτό το μπ@@@@λο που κάποιοι το ονομάζουν κράτος όλα να τα περιμένει κανείς.

Τουλάχιστον στις τράπεζες θα έπρεπε να είχαν ξεκαθαρίσει τι γίνεται.

 

Πελάτης μου στη 4η κατηγορία τον πήραν τηλέφωνο σήμερα από Εθνική....

ΑΚΥΡΟ!

Edited by vk2626
Link to comment
Share on other sites

Σημερινά, φρέσκα κουλούρια.

Μόνο όσοι έχουν μπει στις αποφάσεις υπαγωγής θα προχωρήσουν. Οι υπόλοιποι πάπαλα.

Το υπουργείο (όπως μου είπαν) είχε ενημερώσει τις τράπεζες, ώστε να λένε στους πελάτες ότι με δική τους ευθύνη προχωράνε σε ΠΕΑ.

Επόμενη περιφέρεια με πρόβλημα η Θεσσαλία.

 

Εγώ έχω ξεκινήσει κινήσεις ώστε να οργανωθούν όσοι βρίσκονται σε στάδιο μετά το ΠΕΑ και πριν την υπαγωγή (έχω καμιά 10αριά περιπτώσεις), ώστε να κάνουν καταγγελίες στο υπουργείο, μήπως και ιδρώσει το αυτί τους. Μόνο μέσω τραπεζών που έχουν τις συνολικές λίστες μπορεί να γίνει σωστή και οργανωμένη δουλειά.

 

Ετοιμάζω και κάτι μέσω πολιτικών προσώπων, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ότι θα γίνει και αν γίνει, ότι θα φέρει αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Πελάτης μου στη 4η κατηγορία τον πήραν τηλέφωνο σήμερα από Εθνική....

ΑΚΥΡΟ!

εμενα μετα απο 4 μηνες που ειχα καταθεσει τον φακελο με το πεα κτλ με φωναξαν πριν κανα 20ημερο και υπεγραψα παλι τις αιτησεις για να επιβεβαιωσουν τα στοιχεια μου. μου ειπαν οτι γινεται για να ξερουν τι ποσα θα εγκρινουν. αλλα στην υπαγωγη την τελευταια δεν ημουν μεσα. αρα λες οτι θα με ενημερωσουν και εμενα οτι ακυρο? η βρισκομαι σε αλλη προχωρημενη κατηγορια?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.