Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νικ πριν κόψεις το 250άρι για σύμβουλος, καλό είναι να βεβαιωθείς ότι δεν έχει βάλει σύμβουλο η τράπεζα; τον δικό της.

 

Οι τράπεζες πολλές φορές σε πετάνε έξω από σύμβουλο, για να βάλουν τον δικό τους ( μου έχει τύχει :mrgreen:)

 

Αλλιώς θα τρέχεις να εισπράξεις, και ίσως δεν τα καταφέρεις, και θα πληρώσεις και το ΦΠΑ από την τσέπη σου.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει και εμένα να έχει βάλει η τράπεζα δικό της, αλλά δεν της πέρασε.

Ο "σύμβουλός" της δεν ήξερε καν που "πέφτει" η επιδοτούμενη κατοικία. :mrgreen:

Δεν μπορεί να αποδείξει η τράπεζα ότι άλλος έχει κάνει την δουλειά.  

Edited by nick_61
Link to comment
Share on other sites

Με υπεύθυνη δήλωση επαγγελματικού λογαριασμού και ΑΠΥ επί πιστώσει, παίρνεις τα χρήματα άσχετα με ποιος έχει δηλωθεί στην αρχική αίτηση.

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το είδαν ήδη ... τροποποίηση της απόφασης έγκρισης του ΚΕΝΑΚ για το "Εξοικονόμηση κατ' οίκον".

 

Αυτό σημαίνει ότι πάμε για νέο Εξοικονομώ άμεσα;

 

 

 

4. Συμπληρώνεις τα έντυπα : "ΠΑΡΆΡΤΗΜΑ X - Έντυπο Καταγραφής Παρεμβάσεων - Ολοκλήρωσης" και "ΠΑΡΆΡΤΗΜΑ XIΙ Έντυπο Εκταμ. Συν ή Υπολ.δαν Χορ. Κινήτρων" (από τον οδηγό του προγράμματος)

 

 

Αυτό το παράρτημα 12 τι είναι ακριβώς; Χτες ετοίμασα δύο φακέλους για να τους πάνε οι ιδιοκτήτες σήμερα, αλλά ρωτώντας την υπάλληλο στην τράπεζα νωρίτερα για να δω μήπως ξέχασα κάτι δεν μου ανέφερε κάτι για παράστημα 12.

 

 

Επίσης κάτι άλλο που έπαθα εγώ, είναι ότι δεν έχω όψεως στη Eurobank που είναι οι δύο αιτήσεις μου και μου είπαν ότι θα υπογράψει ένα χαρτί ο κάθε ιδιοκτήτης σήμερα που θα πάει τα χαρτιά, ότι θα μπουν σε αυτόν τα λεφτά του συμβούλου και θα τα πάρω εγώ από αυτόν. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον;

 

edit. Α και κάτι που ξέχασα να ρωτήσω πριν, αυτές οι υπεύθυνες δηλώσεις για τα IBAN προμηθευτή και συμβούλου υπάρχουν κάπου στον οδηγό; Έψαχνα τις προάλλες να τις βρω και δεν τις έβρισκα πουθενά, ούτε καν googlάροντας

Edited by Fade2Black
Link to comment
Share on other sites

edit. Α και κάτι που ξέχασα να ρωτήσω πριν, αυτές οι υπεύθυνες δηλώσεις για τα IBAN προμηθευτή και συμβούλου υπάρχουν κάπου στον οδηγό; Έψαχνα τις προάλλες να τις βρω και δεν τις έβρισκα πουθενά, ούτε καν googlάροντας

Δες 5-6 μηνύματα πίσω, ανέβηκαν από τον συνάδερφο nick_61 συγκεντρωμένα και όμορφα.

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Ναι από αυτόν τα είδα και το θυμήθηκα, απλά είπα να ρωτήσω γιατί τις προάλλες τα έψαχνα και δεν τα έβρισκα πουθενά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το 40% του στοχου στο εξοικονομω πως πιανεται;; το κτιριο αναφορας στο πεα που εχω κανει βρεθηκε οτι εχει πρωτογενη ενεργεια 120 , και στο υπαρχον 320 .

Link to comment
Share on other sites

Βρες και με τα σενάρια πόσο θα έχει και μετά κάνε (υπάρχον-σενάριο)/κτίριο αναφοράς


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

το 40% του στοχου στο εξοικονομω πως πιανεται;; το κτιριο αναφορας στο πεα που εχω κανει βρεθηκε οτι εχει πρωτογενη ενεργεια 120 , και στο υπαρχον 320 .

δεν είναι δύσκολο να επιτευχθεί

(120*40%=48)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.