Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γενική συζήτηση περί του Ν. 4178/13


Recommended Posts

Με βάση την εγκύκλιο 3, με τους σήμερα ισχύοντες (πράγμα που δεν αναφέρεται όμως στον ισχύοντα νόμο).

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα αυτο νομιζω.....χρειαζεται ξεκαθαρισμα πιστευω....Δηλαδη στην περίπτωση που υπάρχει οικοδομική άδεια του 1980 με τους ισχυοντες όρους δόμησης, και παραβάσεις που έγιναν τότε, πρέπει έχω να ελέγξω με τους όρους δόμησης που ισχύουν τώρα;; 

 

ενδεχομένως να έχει γίνει οριοθέτηση οικισμου...και να έχουν αλλάξει οι όροι δόμησης....;;;;;;;

 

 

Edited by panmyr
Link to comment
Share on other sites

τ' ακούμε κι εμείς όμως που πρέπει να το εφαρμόσουμε (πως άραγε)

και να το πούμε και στους πελάτες

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω αυτο να ειναι το καταλληλο νημα για την ερωτηση μου:

Μπορει να γινει επιλεκτικη ρυθμιση αυθαιρετων κατασκευων στον 4014?

Εχει δηλαδη μια οριζοντια ιδιοκτησια 3 αυθαιρεσιες και ο ιδιοκτητης θελει να ενταξει στον 4178 μονο την μια εξ'αυτων.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ δεν θα το έκανα. Καταρχάς είναι λάθος και από τον μηχανικό και από τον ιδιοκτήτη. Τι θα κερδίσει ο ιδιοκτήτης? Πάλι αυθαίρετος θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι απαγορεύεται.

αυτός κάνει δήλωση και εσύ εμμέσως δίνεις βεβαίωση, ότι δεν υπάρχουν στο ακίνητο άλλες παραβάσεις.

Πάμε τώρα να δούμε παρ' όλ' αυτά πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

Με έναν μόνο τρόπο: αυτό που καλύπτει εσένα, για το χρόνο εκτέλεσης της αυθαιρεσίας.

Είναι κάτι που μπορεί να "κρυφτεί" και να βγουν φωτογραφίες που να σε καλύπτουν,

έτσι ώστε να μπορείς να πεις ότι οι αυθαιρεσίες έγιναν μετά την αυτοψία σου;

Όλα καλά.

Αν όχι, ΔΕΝ μπορεί να γίνει.

Εκτός αν είσαι διατεθιμένος να γυρίσεις στο λύκειο για τον οποιονδήποτε αυθαιρετούχο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.