Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α07] Αεροφωτογραφίες (α/φ) για απόδειξη παλαιότητας αυθαιρεσίας


Recommended Posts

Μάδησα μια ...."γαρδένια" και τη ρώτησα "μ' αγαπάει, δεν μ' αγαπάει κ.λπ."!!!!!!

απο το να μαδησουν  τα μυαλα μας εεε τα μαλλια μας!

 

ευχαριστω xanxan

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

http://www.geomatics.gr/el/

εγω γνωριζω αυτο.

μου ειχαν απαντησει οτι εχουν αεροφωτογραφιες απο το 1998 και μετα.

ρωτα και εσυ και για την περιοχη σου.

Link to comment
Share on other sites

[email protected] <[email protected]>

 

Από αυτό το μέιλ μου απάντησαν.

 

Ας μου πεί κάποιος που μπορώ να βρώ αυτά τα ιδιωτικά γραφεία, είναι εξαιρετικά επείγον να βρώ Α/Φ πρό της 28.7.2011!!!

 

Απίστευτη απάντηση από θεσμικό όργανο της πολιτείας. Ξέρεις του στυλ το παιδί μου δεν μπορεί να πάει σχολείο γιατί είναι κλειστά. Ξέρεις υπάρχουν και ιδιωτικά σχολεία. Δεν μπορώ να πάω νοσοκομείο είναι κλειστό, πήγαινε σε κανένα ιδιωτικό. Κάτι σαν την Μαρία Αντουανέτα και τα λεφτά περισσεύουν.

 

 

Πέρασε σε κανέναν από αυτούς τους κυρίους από το μυαλό να απαντήσουν χίλια συγνώμη πολύ σύντομα θα σας εξυπηρετήσουμε και θα σας διαθέσουμε τις αεροφωτογραφίες του ΟΚΧΕ που ούτως η άλλως αποφασίστηκε να διατεθούν δωρεάν!!!

Edited by jja
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσουν επίσημα (όχι ανεύθυνες ερωτοαπαντήσεις) πάρτε τις φωτογραφίες από το google earth και να σταματήσουν να μας εμπαίζουν. Γιατί αυτήν την στιγμή εάν πας στην πολεοδομία με φωτογραφία από το google earth να δεις τι θα γίνει.

Edited by jja
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.geomatics.gr/el/

εγω γνωριζω αυτο.

μου ειχαν απαντησει οτι εχουν αεροφωτογραφιες απο το 1998 και μετα.

ρωτα και εσυ και για την περιοχη σου.

 

Δυστυχώς δεν έχουν του 2011...

Εμένα με ενδιαφέρει το διάστημα μεταξύ  Οκτωβρίου 2010 και 28.7.2011....

 

Μα δε μου λέτε, έχω την εξης απορία ...Είχαν βγάλει τα αεροπλάνα και φωτογράφιζαν όλη τη χώρα την τυχαία ημερομηνία (28.7.2011) που δημοσιεύτηκε από το Εθνικό Τυπογραφείο ο Νόμος?????????????? Πώς ήξεραν ότι θα γίνει το ΦΕΚ εκείνη την ημέρα?????????????

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί. ΔΕΝ υπάρχει απολύτως καμία πιθανότητα στο εκατομμύριο να βρουν και ν' ανεβάσουν αεροφωτογραφίες της 28.7.2011 για ολόκληρη την ελληνική επικράτεια!!!!!!!!

Άστους να κάνουν ό,τι θέλουν και μετά αφενός μεν θα γελάμε όλοι μαζί, αφετέρου δε κάποιοι θα φαν το ξύλο της αρκούδας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

με ΓΥΣ δηλαδη δεν παμε??σημειωσα καλα καλα με χ,ψ τις συντεταγμενες ,μου εβγαλε τι φωτο υπαρχουν παω να παραγγειλω κ ο server ....δεν μας εκανε την χαρη !!

Ο ιδιοκτητης μιας εκ των περιπτωσεων δεν θυμαται ποτε τα φτιαξε τα αυθαιρετα , που ειναι κ αποθηκες  που μολις ακουσε την τιμη του προστιμου αφρισε(Τις βαζουμε(ακομη) ως ΚΧ??)  ,

Για βεβαιωση ? υποχρεωτικα φωτο που δεν μπορουμε να βρουμε??

Συνωμοσιολογικο :Αν οπως καποιοι λενε τα αεροπλανα με τα chemtrails  δεν μας ψεκαζουν μηπως τελικα μας φωτογραφιζουν?

Edited by KOKARADI
Link to comment
Share on other sites

Μην το ξαναπείς αυτό!!!! Δεν επιμερίζεται η κάλυψη και το ύψος στα χιλιοστά των οριζόντιων ιδιοκτησιών!!!

Μα το λέει ο νόμος!!! ....Πλάκα κάνω :)

 

Για τις α/φ:

Πάντως εδώ στο ΤΕΕ που είχε έρθει το "πανηγυράκι" να μας απαντήσει υποτίθεται σε ερωτήσεις, μιλούσαν για "επικαιροποίηση". Τώρα τι καταλαβαίνετε... εσείς ξέρετε. Εμένα πάντως μου μυρίζει "βάφτισμα".

Edited by architect_duth
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.